Wpis z mikrobloga

Mam w rodzinie osobę, której rocznik zakwalifikował się już do #szczepienia. Ona nie chciała się zapisać, bo nie chciała się szczepić Astra Zeneką. Ta osoba ma jednak cukrzycę (zdiagnozowaną, chociaż w praktyce objawów już prawie nie ma), a tę chorobę wciągnięto na listę szczepionych w pierwszej kolejności. Ich podobno szczepią szczepionkami mRNA, i na te szczepionki jest w stanie się zgodzić. Czy to prawda, że różne grupy szczepią różnymi szczepionkami? Jeśli tak, to czy jest jakaś inna procedura na zapisywanie się wg choroby z grupy ryzyka?
#koronawirus
  • 11
Ona nie chciała się zapisać, bo nie chciała się szczepić Astra Zeneką


@1234ED: Jest też prywatna służba zdrowia, która działa szybciej i ma dostęp do innych szczepionek. Mojego ojca dzisiaj zaszczepili Pfizerem a na prywatne szczepienie zapisał się trochę ponad tydzień temu. 200 metrów od tej prywatnej jest publiczna przychodnia która podobno ma tylko Astrę i wolne terminy za miesiąc, dwa...

Tak swoją drogą, to prywatne przychodnie mają teraz niesamowite żniwa.
@1234ED: Już się dowiedziałem, bo wcześniej myślałem, że ojciec coś za to zapłacił i tylko mi ściemnia, że to za darmo: prywatna przychodnia w której szczepili mojego ojca szczepi w ramach umowy z NFZ. Kolejka na szczepienie wynosi trochę ponad tydzień, bo dopiero 2-3 tygodnie temu podpisali umowę z NFZ.

W sumie to byłem pewien, że da się kupić taką szczepionkę prywatnie, ale teraz... nie wiem. Ojciec coś tam mówi, że
@1234ED: Dodam jeszcze, że kumpla żona jest po chemioterapii i tydzień temu zadzwonili do niej że jest na liście osób do zaszczepienia bez względu na wiek i że nie będzie szczepiona Astrą. Więc jakiś podział na grupy i przypisane im szczepionki istnieje.
@wstreczyciel: dlatego pytam, bo niby jest kolejność od najstarszych do najmłodszych rocznikami, ale oprócz tego w pierwszej kolejności szczepiono m.in. służbę zdrowia, nauczycieli, mundurówkę. Przewlekle chorych i ludzi po przeszczepach też szczepią poza kolejnością; do tej listy właśnie dopisano cukrzyków. Wg doniesień internetowych ich nie szczepi się Astrą, ale nie wiem kto ufa mediom w tematyce korony ( ͡° ͜ʖ ͡°)