Wpis z mikrobloga

@TrueGrey: NWN był na 3e (poznaję po kości życia k10 i 4 rangach na poziom; w 3.5e łowca miał k8 i 6 rang na poziom). Aurora mocno przedłużyła żywotność NWN, o czym świadczy ilość modów premium i przeróżnych fanowskich modów (parę polskich by też się znalazło; niestety była za mało ogarnięty by samemu coś sensownego stworzyć). Muzyka pierwsza klasa, a grafika, cóż w dniu premiery nie rzucała na kolana, ale nie
@Aerthevizzt: Dwójka jest na adaptacji 3.5.

Tak, Aurora była świetna (na jej modyfikacji powstał nawet Wiedźmin 1 z tego co pamiętam), sam się tym bawiłem, ba, nawet byłem modem/DMem na jednym z serwerów, super czasy.

A grafika pamiętam zrobiła na mnie wrażenie, bo to było chyba coś pierwszego w 3D co całkiem fajnie wyglądało.
@TrueGrey: Wow.

Co do grafiki - dla mnie to była taki rzut izometryczny z możliwością obracania, przybliżania i oddalania kamery.

Warto również zwrócić uwagę na to, że mimo tego, że NWN korzystał z D&D 3e, ale wplótł do niej własne rozwiązania (Dyscyplina, Prowokacja, Parowanie, a także "innowacyjne" wykorzystanie Upadków, Czaroznastwa, Koncentracji i Leczenia).