Wpis z mikrobloga

Jakaś kompulsywna obsesja na punkcie sprowadzania wszystkiego do kwestii sukcesu finansowego/karierowego, ukryta próba poniżenia każdego z pozycji ekonomicznych, jezu chłopie, chyba próbujesz komuś wmówić coś, co dla ciebie jest jedynym sensem w życiu i kwestią determinującą jego wartość.


@Kazach_z_Almaty: Nope. Wysnułem taki wniosek na podstawie Twojej pogardy w stosunku do liberałów gospodarczo-społecznych i projekcji na temat miziania się we wzajemnym ,,kucowskim" kółku.
A liberalizm to nic innego jak przekonanie, że każdy człowiek przede wszystkim sam odpowiada za to co go w życiu spotyka, a wielu ,,ubogich" ubogimi by nie było, jakby się wzięli za swoje życie. Tak się składa, że prowadzę sklep w biednej dzielnicy i doskonale znam swoich ubogich klientów. Zdecydowana większość to klasyczny lumpenproletariat żyjący z zasiłków, kradzieży i handlem maryśką. Ci z nich którzy idą chociażby do pracy magazynowej automatycznie podnoszą swój status życia, a przy okazji stają się pariasami w lokalnym nieróbskim środowisku.

Moja pogarda nie jest skierowana do milionów Polaków. Nie kieruję ją do tradycyjnych ,,robolskich" społeczności, bo te zasługują na lepsze życie. Niższe klasy ekonomiczne są potrzebne, aby społeczeństwo funkcjonowało dobrze, ale powinny one żyć bez martwienia się z czego popłacić rachunki i kupić żarcie (oczywiście pod warunkiem, że z własnej głupoty providentów nie pozaciągają, bo znam i takie przypadki) i jestem skłonny nawet uznać pewne ograniczone transfery socjalne w celu poprawy bytu klas
  • Odpowiedz
@pokustnik:

Życzę jednak ogarniania własnego syfu samemu, a nie sprzedawania wolności i demokracji w zamian za 500 złotych miesięcznie.


Demokrację to my w Polsce tracimy w dużej mierze dlatego, że duża część opozycji zachowuje się tak jak ty czyli gardzi ludźmi, którym wiedzie się z różnych powodów trochę gorzej. Jak widać 6 lat nie wystarczyło aby dotarło do zakutych łbów, że większość ludzi w Polsce nie jest fanami darwinizmu społecznego.
  • Odpowiedz
@bojar: Bo Polakom 44 lata komunizmu zrobiło sieczkę w głowie. Całe pokolenie przeżyło w kraju w którym czy się stało czy się leżało, to dostać pieniądze się należało. To pokolenie wychowało tak następne i mamy teraz roszczeniowe masy, które tylko myślą jak w majestacie prawa odebrać tym którym wiedzie się lepiej.
I piękne jest to socjalistyczne porównywanie liberalizmu do darwinizmu społecznego xD
  • Odpowiedz
@pokustnik: Dużo tekstu, same klisze i zbitki jakby wygenerowane przez algorytm korwinisty, więc odniosę się tylko do największego kwiatka pięknie podsumowującego komiczny paradoks takich uroczych osobników jak ty xD

Socjaliści za bardzo spieprzą ten kraj, bądź narzucą za wysokie podatki, to skorzystam z cudu zwanego UE i przeprowadzę się do normalniejszego kraju, gdzie ciężką pracę się szanuje


Are you ready for drop?
  • Odpowiedz
@Kazach_z_Almaty: Jakbym rozmawiał ze ścianą xD Uważasz typie, że kogoś zmasakrowałeś, a nawet nie zrozumiałeś sensu mojej wypowiedzi xD
Jesteś klasycznym przykładem człowieka pozbawionego umiejętności własnej analizy, za to uwielbiającego tworzyć schematy my-oni. Zarzucasz mi myślenie kliszami, a sam to robisz. Uparłeś się widzieć we mnie korwinistę, tworzysz projekcje i brniesz we własne chochoły.

Jakbyś myśleć logicznie jednak potrafił, to byś zauważył, że kilka razy podkreślałem iż najważniejsza jest dla mnie wolność społeczna i ekonomiczna. Jak jest ona zagwarantowana, to transfery socjalne mi nie przeszkadzają. W krajach skandynawskich tak jest. Jakoś dziwnym trafem kraje na szczycie tej listy są również, w zdecydowanej większości, najbogatszymi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Spójrz na Danię - 10 miejsce. Szwecja 21. Norwegia 28. A Polska? 42 xD Także błądź dalej, twórz projekcje, marz o socjalistycznym raju, nie zauważając zupełnie dzięki czemu
pokustnik - @KazachzAlmaty: Jakbym rozmawiał ze ścianą xD Uważasz typie, że kogoś zma...

źródło: comment_1616953991R2R0OBny8VepyrqVCLkQTW.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@mitchumi: A ja gdzieś pisałem, że TYLKO? Wzrost dzietności to jeden z priorytetów tego programu i jak widać całkowicie nie wypalił w tej kwesti.
  • Odpowiedz
@pokustnik: Taa. Polacy sprzedają za 500 zł, Niemcy za 500 euro, Szwedzi za 500 euro i mieszkanie a Amerykanie za 1500 dolców. Weź się rozpędź i wiesz co zrób. Weź mi powiedz geniuszu co ten indeks mierzy.
  • Odpowiedz
@pokustnik: Czyli sam nie wiesz skoro nie potrafisz odpowiedzieć w jednym zdaniu. Do reszty też oczywiście się geniusz nie odniósł. Gruzja na 12 miejscu - wspaniały kraj do życia xD Emiraty Arabskie - xD Litwa - kraj w zasadzie wymarły. Chile, Kazachstan, Armenia co dopiero miała wojnę a premier musiał uciekać przed wściekłym tłumem xD, Katar.
  • Odpowiedz
@ediz4: Potrafię, ale mi się nie chce. Mam Cię na czarno z podpisem ,,dzban”, więc czymś sobie na to zasłużyłeś xd Ponadto to czym jest ten indeks tłumaczy w jednym zdaniu jego nazwa xD

Historycznie biedne kraje, które obecnie bardzo szybko się rozwijają aby doścignąć szczyty list.
Reszty krajów bogatszych na liście już nie widzisz? A może wskaż jakiś bogaty kraj który byłby na dalszych miejscach tego indeksu?

Dobra, szkoda
  • Odpowiedz
@pokustnik: Niby które? Armenia to bieda aż piszczy. Litwa jest wymarła - większość młodych wyemigrowała. Emiraty, Katar i wolnośc w jakimkolwiek wymiarze to jedno wielkie xD Chile to bieda tak jak i Kazachstan
  • Odpowiedz