Wpis z mikrobloga

Czy może być różnica poziomów w zbiorniczku w płynie chłodniczym na nagrzanym silniku ?

NIe pytam o poziom zimny ciepły, ale ciepły ciepły..
Auto rozgrzane dobrze, i raz jest taki sam poziom jak na zimnym a raz wyższy.

Już mnie zaczyna irytować ten problem z chłodzeniem który ciągnie się ponad rok i wszystko w zasadzie było wymienione w tym czasie. poza chłodnicą wody, ale normalnie się rozgrzewa równomiernie po otwarciu termostatu, więc zapchana nie jest, i wodę też można przepchnąć z niej.

Ostatnio pisałem o temperaturze i wentylatorach.. Wczoraj kolejna deptanie na esce jak było 17 stopnie. Tym razem wskazówka od jazdy 140-150km/h doszła pod 96 stopni, tak daleko wychylonej w stronę czerwonego pola to nigdy nie miałem, z komputera wiem, że trzeba dodać 6 stopni, czyli jadąc z taką prędkością mam 100 kilka stopni. Po wjechaniu do miasta, to już wolno, światła i dopiero jak dojechałem na miejsce i auto postało 5 minut to zeszło do 90.
Jak na złość na google nic nie mogłem znaleźć, albo ludziom się przegrzewa w korkach albo wcale im nie grzeje ale takiego problemu jak mój nie mogłem znaleźć.

Także jazda miejska, stanie w korkach to temp w normie, a tylko obciąż bardziej silnik to od razu szybuje w górę, a nie daj boże wyjedź na trasę szybkiego ruchu to dąży do zamknięcia licznika tempratury.
Gdyby nie te dziwne poziomy w zbiorniczku to bym może i machną ręką ale nie podoba mi się, że na nagrzanym silniku raz ten poziom rośnie a raz potrafi być taki sam albo niższy niż jak był zimny silnik i po chłodzeniu się silnika idzie do góry xd
Czyli odwrotnie jak powinno być.
Coś tu kurczę nie gra.

#motoryzacja #mechanikasamochodowa
  • 24
@PanKracy582: na czerwone pole nie.
@matabora:
: @Zady_i_walety:
a co może robić ciśnienie w układzie ? węże na nagrzanym potrafią być raz twardsze a raz miększe albo mam takie wrażenie, bo już mam nawyk sprawdzania. Ja od kilku miesięcy w zasadzie codziennie otwieram maskę i sprawdzam czy wszystko ok. Męczy mnie to już..(°°

tęsknie za golfem gdzie pod maską
@PanKracy582: pompa wody jest całkiem świeża, około 20K ma przejechane,także ją można przekreślić. Prędzej to zapowietrzanie.

@Tichy233: one są szczelne. 2 mam takie. jeden odpowietrzający co idzie z termostatu, 12 właśnie wszystko, drugi który idzie z chłodnicy do wyrównawczego też przepływ jest.. Poza tym drucik.. przecież na 12 ten otwór jest całkiem spory. śrubokręt wsadzisz.