Wpis z mikrobloga

Mirki, z tego co czytałem lakier bezbarwny schnie nawet do 16h (w zależności od temp). Mozna przyspieszyć ten proces opalarka? Da się wtedy ogarnąć nawierzchnie do szlifowania/polerowania w jakąś godzine?
#motoryzacja
  • 9
@Camionero: taka lampa w 30min da sie ogarnąć lakier. Opalarka zejdzie na pewno dłużej. @Crow7422: to #!$%@?, liczylem ze w kilka godzin uda mi sie ogarnąć temat. Takim na wpół wyschniętym lakierem mozna jeździć czy to bez sensu? Garaz mam u staruszków w miejscowości obok, więc jednego dnia bym ogarnal podklad, baze i lakier. Trochę opalarka przyspieszył proces i następnego dnia zajechal zeby zrobić szlif i polerke. Samochod u mnie
Strata pieniedzy i czasu, sam podkład jak dasz grubo to schnie z 10godzin,opalarka zamkniesz go z góry, rozpuszczalnik, gazy z całej reakcji nie będą miały jak odparować. Cała robote odparzy, zacznie się łuszczyć albo zgryzie bazę blee. Są przyspieszacze do wyrobów akrylowych ,np. z novola co i nawet w 20 minut bedziesz mieć suche, ale jak przesadzisz to ci moze w pistolecie wyschnąć XD. Poza tym lakier matowieje płowieje po tym .
@EMIL_KUPIEC: potrzebuje delikatnie pędzelkiem naniesc podklad, na ryse dlugosci z 5cm. Sama rysa jest ultra wąska (2mm). Wiec nie wiem ile trzeba by #!$%@?ć podkladu, zeby to mialo schnac 10h. Bardziej mnie zastawia fakt, czy po jakis 6,7h od nalozenia lakieru bezbarwnego, można przejechać samochodem z 15km. Tak żeby następnego dnia dopiero ruszyc z polerka.