Wpis z mikrobloga

Dlaczego RDR2. jest prawdopodobnie najlepsza gra AAA jak wyszła w historii? Bo jest to pierwsza mega produkcja grową którą z czystym sumieniem można nazwać artystyczną. To nie jest kolejna gierka gdzie lecisz bezmyślnie od punktu a do b w przerwach między filmikami. Twórcy nie bali się zrobić gry artystycznej na przekór modzie i dla dojrzałego odbiorcy. Fani gier mogą ją stawiać obok takich dzieł filmowych jak ojciec chrzestny i nie wstydzić się poziomu dialogów i historii. Szacunek dla twórców za pójście pod prąd. Niestety może to być także ostatnia taka gra Rockstara patrząc na odejścia znanych twarzy z tego studia
#rdr2 #ps4 #xbox
  • 45
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@revinPL: a się zastanawiałem wczoraj czy warto kupić i przejść xd może w końcu się zdecyduje jak wpadnie jakąś promka
  • Odpowiedz
@revinPL: RDR2 ma ładną grafę, ale większość gry to było dla mnie to było właśnie "jedź z jednego miejsca do drugiego na koniu i postrzelaj sobie trochę". Każda misja była praktycznie taka sama. Osobiście się rozczarowałem.
  • Odpowiedz
@revinPL: Przeczytałem kiedyś komentarz, który dał mi sporo do myślenia. W takim cyberpunku masz mapę zalaną masą rzeczy, która wręcz przytłacza, a w Rdr2 masz zaznaczone parę misji fabularnych i resztę odkrywasz spontanicznie przez co ciągle jesteś zaskakiwany i wsiąkasz w klimat
  • Odpowiedz
"jedź z jednego miejsca do drugiego na koniu i postrzelaj sobie trochę".


@Roonil: w ten sposob mozna prawie kazda gre opisac. TLOU? Idz ciagle przed siebie. GoW? Idz z punktu a do b i zabij wszystko co sie rusza.

Wlasnie ta jazda jest zajebista, bo nie wiesz co Cie spotka podczas podrozy. To ktos bedzie uciekal przed bandytami, to historia gdzie bandyci ukradli sejf i probowali go rozsadzic, jak bedziesz mial
  • Odpowiedz
@budus2: Myślę że we wszystkie gry AAA z ostatnich 15 lat. Jeśli znasz równie dopieszczoną pod względem świata i fabuły grę z wybitna muzyka i grafika wyznaczająca nowa jakość w otwartych światach to wymień taką. Zapraszam do dyskusji
  • Odpowiedz
@Jabco: Kupiłem niedawno na promce za 90 na Xboxa. Przechodziłem na premierę na PS4 pro potem na pc ok Teraz na XSX. Na konsoli wygląda wciąż pięknie. 30 fps nie przeszkadza tak jak w GTA v
  • Odpowiedz
@revinPL: Z jednej strony masz sporo racji, z drugiej ja osobiście stawiam zawsze grywalność i mechanikę przed fabułą. Dlatego niektóre rzeczy w RDR 2 były IMO niepotrzebne i mogłyby zostać wywalone, bo bardziej męczyły i zapychały czas niż sprawiały przyjemność.

Z tych samych powodów co wyżej nie lubię wielu exclusivów SONY i nie byłem zainteresowany zakupem PS 4 i PS 5.
  • Odpowiedz