Wpis z mikrobloga

@TantnisKrzyzowiaczek: masz anemię to pewnik HGB 10.2 to tak średnio już, mcv masz obniżone czyli anemia mikrocytarna - pierwszy strzał to trzeba wykluczyć czy miałeś uraz lub krwawienie ostatnio? Dalej czy gdzieś tracisz krew jawnie lub skrycie. Imho do lekarza i do diagnostyki w pierwszej kolejności przewód pokarmowy - gastoskopia + kolonoskopia. Badanie moczu czy nie ma krwi. Przy okazji gastroskopi test na helicobacter pylori, równolegle ocena czy nie masz niedoboru
  • Odpowiedz
@TantnisKrzyzowiaczek: na MCH, MCHC, MCV, RDV-CV nawet nie patrz, bo to m.in srednie objętości krwinek, nic niepokojacego i waznego. Lekko obnizone leukocyty, ale taka wartosc praktycznie o niczym nie swiadczy. Jedynie hemoglobina obnizona, ale zeby powiedziec cos jeszcze to musisz zrobic jeszcze ferrytyne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TantnisKrzyzowiaczek: Coś wiadomo co Ci jest? moja różowa dziś odebrała morfologię i w zasadzie większość parametrów niemal identyczna, nieco za niskie leuko, nieco za wysokie limfocyty i za niskie neutrofile.Z tym że ona ma Hemoglobinę na poziomie 7.5 (!!?)
Jutro ma konsultacje w tej sprawie. Nie ukrywam że się dość martwię.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TantnisKrzyzowiaczek: No mówi jedynie że jest dość senna i się nie wysypia, to w zasadzie tyle. Badania rutynowe. Nawet po porodzie miała hemoglobinę na poziomie 10 więc dziwna sprawa (,)
  • Odpowiedz
@arcz: moja mama mówi, że od dziecka miałam niską hemoglobinę, może mamy jakąś tendencję. 7 lat temu miałam tak kiepskie wyniki krwi, że poszłam do hematologa na polecenie lekarza rodzinnego. A ten zalecił mi UWAGA picie posoki zwierząt rzeźnych, zwłaszcza wołowej (fuuu), jedzenie wątróbki i powinno być okej....
  • Odpowiedz