Wpis z mikrobloga

Potrzebuje zasilacza laboratoryjnego do roznych napraw i zabawy, znalazlem takie dwa u chinczyka, oba maja calkiem niezle opinie a roznica w cenie duza. Warto doplacic to stowke do tego drozszego czy brac ten tanszy?

1. Minleaf NPS3010W 110V/220V Digital Adjustable DC Power Supply 0-30V 0-10A 300W
2. TOPSHAK K3010D 4 Digits LED Display 110V/220V 30V 10A

A moze ewentualnie ktos poleci jakis tego typu sprzet? Zalezy mi na tym zakresie do 30V i 10A bo chyba wiekszosc takiego domowego sprzetu uda sie tym zasilic
#elektronika #majsterowanie #naprawalaptopow
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Burkhard: ja tylko zwrócę uwagę, że te zasilacze które podlinkowales nie mają osobnego przycisku do załączania/wyłączania wyjścia, więc możesz mieć trochę utrudnione ustawianie limitu prądu.
A różnica w cenie przed promocją jest niewielka, bebechy raczej mają podobne (jakościowo).
Ja kupiłem chinczyka za 240 Ziko i daje radę (tylko prąd max 5A) a sporo go używałem pod dużym obciążeniem, w trybie CC i tak dalej.
@Burkhard: Z chińskich ciekawostek można się zainteresować urządzeniami o nazwie "DC-DC buck boost converter". Zasilamy to jednym napięciem z zakresu np 5-30V a na wyjściu otrzymujemy regulowane 0,6-30V.
Konwerter podnosi lub obniża napięcie w zależności od potrzeby. Jeśli mamy już jakiś transformator z prostownikiem lub zasilacz impulsowy to razem z tym konwerterem stworzą one całkiem fajny zasilacz warsztatowy.

Przykładowa wersja najtańsza z wyświetlaczem 7-segmentowym: tutaj

Lepsza wersja z kolorowym LCD, możliwa
lewkanapowy - @Burkhard: Z chińskich ciekawostek można się zainteresować urządzeniami...

źródło: comment_1616592406FLXNlFlHMru1yzPTJZXjkg.jpg

Pobierz