Wpis z mikrobloga

W tej nowej brytyjskiej odmianie wirusa najczęstszą dolegliwością nie jest już utrata węchu a zapalenie zatok. U mnie z kolei największą niedogodnością są zatoki i przy okazji straciłem węch. Smak mam. Miał ktoś podobnie? Jak długo utrzymywała się u was gorączka?
#covid #koronawirus
  • 13
@dzieju41: mnie bolała tylko głowa i gardło, potem plecy i mięśnie, teraz już 4 dni mam gorączkę cały dzień i muszę brać tabletkę co 6h żeby zbic.
Węch i smak mam. Kataru czy kaszlu brak. Zatoki ok.
@dzieju41: Moja teściowa na początku nawet kaszlu nie miała, tylko słaba była, teraz po 5 dniach zatoki ma zapchane, ale węch i smak ok...i mam nadzieję, że na razie tyle, kwarantannę ma do niedzieli
@Turbonekro: Mi zatoki w niedzielę zapchało, gorączka pojawiła się w czwartek. Czyli na 4 dzień od pierwszych objawów. W ubiegłą środę wieczorkiem sobie jeszcze piwo piłem ( ͡° ͜ʖ ͡°), w nocy miałem jakieś dreszcze ale przemogłem i spałem dalej ale już rano pojawiła się temperatura.
@dzieju41: ja mam objawy od 12 marca. Ból pleców i mięśni był taki, że nie dało się ruszyć i myślałem, że to najgorsze co może być bo do tego dochodziło mega zmęczenie. Ale gorączka znacznie gorsza. Najpierw miałem napady gorąca bez gorączki a teraz mam napady dreszczy z gorączka. Wbija mi 38-39 stopni, biorę apap, spada do 36 i za 5-6h to samo.
Nie pamiętam żebym kiedykolwiek tyle tabsow zeżarł a
Ja mam kaszel rzadko, najgorszy jest właśnie katar i zatoki. Od początku choroby mam tylko stan podgorączkowy między 36,9-37,3 więc bardzo delikatny, ale cały czas się utrzymuje. Dzisiaj szósty dzień od pierwszych objawów, jak na razie najgorszy.
Nie pamiętam żebym kiedykolwiek tyle tabsow zeżarł a ludzie pisali, że nawet do 2 tyg mieli gorączkę


@CLONE: Weź nie strasz, ja już tabletek się sporo nałykałem a ty mówisz, że tak przez 2 tygodnie.
Lekarz mi kazał brać ibuprom lub paracetamol na zmianę i tylko jeśli mam temperaturę powyżej 38 stopni. 37,5 nie robi na mnie już żadnego wrażenia.
@dzieju41: 9 marca typek przyszedł chory do roboty. Ja zacząłem mieć objawy już 12 marca. Najpierw się zapisałem na test przez formularz ale nie dzwonili przez 2 albo 3 dni to dopiero wtedy lekarz poz mnie skierował. Finalnie siedzę prawie 2 tygodnie w domu a według sanepidu mniej niż tydzień i kończy mi się izolacja w tym tyg ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale gorączkę mam 4 dni,