Wpis z mikrobloga

  • 0
Na glownej wisi post @ModelCocomo o propozycji ~50% podatku od wysokich dochodow i pod nim placz wykopkow, społeczności skladajacej sie z przegrywow na utrzymaniu rodzicow, uczniow i procenta doroslych, normalnie zarabiajacych ludzi na temat tego jaka to komuna, lewactwo etc.
Podatki progresywne sa obecne w większości panstw europy zachodniej, na ktora to tak powołujecie sie przy każdej mozliwej okazji, narzekakac jak w Polsce zle. Fakt, kiedy dolozysz inne obowiazujace podatki to wychodzi jeszcze wiecej, i to sie musi zmienic, ale wasze rozdwojenie jazni, ktore w jednym momencie wychwala Europe Zachodnia, a w drugim narzeka na podatki progresywne jest #!$%@? niemozliwe.
Wiekszosc z Was nawet do takich zarobkow nie dojdzie, i jedyne co wam pozostanie to szczekanie w internecie na ten temat z lacza oplacanego przez rodziców. Pozdro600
#gospodarka
  • 10
  • Odpowiedz
@ddes: Kwota drugiego progu podatkowego powinna podskoczyć bo to kpina jest. Mam 23 lata i pracuje fizycznie i będę siedział na podatku 32/50% xD 100k brutto to jest nic wielkiego, kolejny próg powinien się zaczynać na 150k imo
  • Odpowiedz
@ddes: Nie wiem co robisz w życiu ale ja w gówno-korporacji, 4 lata po studiach miałem już na pit kwoty 120k, jakoś nie czuje się bogaty. Na małe mieszkanie musiałem wziąć 15 lat kredytu.

Ja nie wiem gdzie ty żyjesz ale ten portal ma już swoje lata i większość "dzieciaków" tutaj dawno ma już swoje dzieci.
  • Odpowiedz
@ddes Po pierwsze państwa zachodnie najpierw się wzbogaciły. Po drugie, państwa zachodnie mają majątki, a Polacy dopiero się ich dorabiają. Po trzecie, w państwach zachodnich jest zaufanie - względne do władz - u nas nie ma żadnego.
  • Odpowiedz