Wpis z mikrobloga

Jak postępowaliście ze swoim szczeniakiem odnośnie socjalizacji/ kwarantanny pod kątem szczepień? Odbiorę psa po 8mym tygodniu czyli już po pierwszym szczepieniu i na chwilę obecną mam plan żeby nosić go w nosidełku na rękach (socjalizacja) do czasu... no właśnie i tutaj nie jestem pewny do jakiego czasu... Zdrowie jest najważniejsze ale nie chciałbym też żeby przegapił okres socjalizacji ale trochę nie wiem jak do tego podejść (pod kątem wypuszczania psa na zewnątrz). Pies powinien mieć trzy dawki szczepienia i tak naprawdę do tego czasu (i dodatkowo kilka dni na kwarantannę poszczepienną) nie powinien wychodzić w miejsca bytności zwierząt. Czy może przesadzam i już po drugim szczepieniu i dodatkowo kilku dniach kwarantanny mogę zacząć wychodzić z nim na krótkie spacery? Psie przedszkole to oczywiście następny obowiązkowy punkt.
#psy #pieski #zwierzeta
  • 2
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kermii: Ja wypuszczałam tylko w ogrodzie rodziców gdzie nie mają dostępu inne psy. Kilka dni po drugim szczepiniu krótkie spacery gdzie nie chodzą inne psy. Dodatkowo w moim mieście jest duża galeria handlowa gdzie można wejść z psem - to świetne miejsce bo pies przyzwyczaja się do nowych dźwięków i widoku ludzi.