Wpis z mikrobloga

#dune #diuna #scifi a wiedzieliście, że Herbert i Anderson popełnili kolejny Tom Diuny? "The Duke of Caladan". Jest on początkiem nowej trylogii. W Polsce ukaże się dopiero w 2022 roku (pytałem wyd. Rebis). W tym czasie na świecie będzie już po premierze drugiego tomu trylogii (kolejne tytuły to "The Lady of Caladan" oraz "The Heir of Caladan). Na pewno kupię, na pewno przeczytam, ale nie jaram się, bo 3 (przeciętne) preludia do diuny już były. Ile można odcinać kupony od tego samego... Co szanowni mirkowie o tym myślą?
partisan - #dune #diuna #scifi a wiedzieliście, że Herbert i Anderson popełnili kolej...

źródło: comment_1616412704ClYfwPAcQusIKHrCOMJPiO.jpg

Pobierz
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Herflik: a jak oceniasz zakończenie oryginalnej serii? Mi się dobrze czytało je, chociaż bardzo mnie rozczarowało zakończenie. Oprócz tego nie załapałem po co Bóg Imperator 'wychodował' Sionę. Myślałem, że ostateczny wróg będzie używał jasnowidzenia i potomkowie Siony będą mogli go dojechać.
@mjrMajor:

a jak oceniasz zakończenie oryginalnej serii?


W sensie napisane przez Briana Herberta i Kevina J. Andersona na podstawnie notatek Franka Herberta ("Łowcy z Diuny" i "Czerwie z Diuny")?


Jeżeli chodzi ci o ostatnią książkę napisaną przez Franka Herberta - Diuna: Kapitularz to zakończenie bardzo mi się spodobało i byłem ciekaw jak potoczą się dalsze losy bohaterów oraz kim jest para staruszków z wizji Idaho. Niestety F. Herbert nie napisał kolejnych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Herflik: miałem na myśli to co Brian i Anderson napisali. Wiadomo, kompletnie inny styl narracji, ale może ja jestem dziwny, ale mi czytało się to dobrze. Zastanawiam się na ile ta wiadomość o notatkach Franka jest prawdą. Czy pomysł z gholami (1, czy 2 bym zniósł, ale to była masówka) i zakończenie były faktycznie pomysłami Franka, czy Brian to sobie wymyślił. Tego chyba nie dowiemy się nigdy (