Wpis z mikrobloga

@malakai079324: Z ziomkami robimy konkurs "komu bardziej bęben #!$%@?ło" @Arientar obecie prowadzi 102cm? ma w pasie ! Za to @Niebadzsmokiem przegryw najsłabiej mu wychodzi.

Powiem Ci że od kiedy mam duży brzuch to zaakceptowałem go i robię z niego śmieszki :D
Często go eskponuje wśród znajomych, są takie zwyczaje że jak go ktoś pogłaszcze to przynosi szczęście.
Jak ktoś siedzi przy stole to się czasem za tą osobę
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem spinaj brzuch cały czas, taki gorset mięśniowy chroni kręgosłup. Gdy zluzujesz kabzona na stałe to po jakimś czasie zacznie Cię boleć krzyż w odcinku lędźwiowym. Mięśnie brzucha chronią kręgosłup, tak samo jak silna tylna taśma mięśniową.
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem: @Squatlifter: Spinanie cały czas nie jest chyba najlepszym rozwiązaniem, bardziej chodzi o wplatanie ćwiczeń które wzmocnią mięśnie core. Jest na ten temat dość dużo filmów na YT. Zamiast ciągłego spinania brzucha myślę że bardziej pomocne są ćwiczenia typu plank oraz spacer farmera jednorącz. To zawsze dobrze wzmacnia brzuch. No i jak najwięcej czynności w pozycji stojącej, a jak najmniej w siedzącej, bo to głównie siedzenie osłabia mięśnie
  • Odpowiedz
@Heroina340: To co opisujesz też jest jak najbardziej słuszne. Ćwiczenia zawsze są cenne. Ale chodzi o to, żeby nie wypuszczać brzucha zupełnie luźno, nie pozwalać mięśniom brzucha się maksymalnie rozciągać. Jedynie gdy śpisz, siedzisz czy leżysz to tak. A w pozycji wyprostowanej na stojąco trzeba mięśnie brzuch trzymać lekko napięte, tak samo ma to wejść w nawyk jak nie garbienie się, czy wyprostowana postawa. Oczywiście nie chodzi o takie spięcie
  • Odpowiedz