Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty #bscfarming impermanent loss w praktyce, dla ostrzeżenia. Fajne nowe miejsce do farmienia - https://cubdefi.com/farms . Za parę CUB-BUSD odsetki w tej chwili to 22% tygodniowo, a parę dni temu było 40% !!!, Tyle, ze kiedy tydzień temu włożyłem tam moja ciężko zarobiona na altach kasę CUB był po 5.8$, teraz jest po 2.68$, właśnie sprawdziłem i moje saldo zmniejszyło się o 35%. Codziennie zbieram utarg i wymieniam na BTC, jednak utarg absolutnie nie pokrył strat, pomimo że ROI jest kosmiczne - 4043828.86%. Zdecydowanie bezpieczniej farmic stablecoiny, albo np ETH-BETH, tam ratio jest stale. Z drugiej strony zabawa bez ryzyka to nuda, pewnie dosypie to tej nieszczęsnej pary CUB-BUSD i zobaczę, co z tego wyjdzie.
  • 21
@Obruni ja farmie tylko przy pomocy dai. Potem ew te tokeny stejkuje. I czasem jak akurat jestem przy kompie to sprzedaje Slime powyżej $12 i skupuje poniżej $10. Ten impermanent loss mnie odstrasza od reszty
@WhiskeyIHaze: kilka tygodni temu było 120%, teraz i tak mocno spadło, Trzymałem wcześniej na binance jako BETH i miałem te 12%, z stakingu na sieci eth2.0. Uznałem jednak, ze skoro #bakeryswap to flagowy projekt smart bnb, to wykopyrtnie się jedynie, jeśli cale Biance by się przewróciło, wiec ryzyko podobne, a dochód znacznie większy. To nie jest porada bla bla bla :)))
@WhiskeyIHaze: Aha, kiedy robiłem pierwsze depozyty na bakeryswap, miałem kilka raf i problemów, krótko mówiąc wqrwialem sie ze trzy dni, bo nie bardzo sobie z tym radziłem. Sprobuj na malej sumie (opłaty w bnb sa symboliczne) i w razie jakichkolwiek problemów pisz, jeśli by trzeba wsparcia.
@WhiskeyIHaze: "CZ" włożył po 100mln$ w bakeryswap i w pancake, żeby to rozruszać (info z reddita), krótko mówiąc zrobił to, co Chińczycy potrafią najlepiej- skopiował rozwiązania z ETH i tyle. CZ ma ochotę wyprzedzić ETH w kontraktach, wiec jedzie po całości, kopiuje i dobija. Jego atutem jest to, ze transakcje na BNB są po groszowych kosztach. BNB wiec i cały ten ekosystem, to nawet nie jest crypto, bo to całkowicie scentralizowany
@Obruni chodzi mi o fee bakery. Np. Na slime masz 4% fee przy delozycie stable czy par bez Slime. Te 4% wykorzystują do wykupu Slime i palenia. Ja akurat w slime wszedłem z 2h po odpaleniu strony więc te 4% dostałem w ciągu chyba 4h I od teraz czysty zysk koło 1% dziennie. Aż mi się bitconnect przypomina xD
@WhiskeyIHaze: swoja droga, to bake po tym strzale było po 2.5$, teraz spadło do 1.2, ale patrząc na defi w wydaniu BNB i na rozwój cakeswap, to bakeswap jest ciągle mocno do tylu w kapitalizacji. Bake mocno promuje tokeny NFT, cala ta zabawa w NFT jest mi zupełnie obca, ale widze, ze świat się tym jara. Zostawiłem sobie prawie polowe bake, bo mam wrażenie, ze to może jeszcze ostro wystrzelić. Ale
@Obruni: a nie jest tak ze ten impairment loss ma znaczenie glownie jak twoje coiny ida w dol? dopiki obydwa rosna, to chyba wszystko jest ok. Po prostu bedziessz miec inna proporcje coinow przy sprzedazy.
@tomeks85: w obie strony jest tak samo. Gdyby teoretycznie oba rosły, czy spadały o taki sam procent, to czy farmisz, czy nie, masz takie same zyski i straty, wiec lepiej farmic. Problem, gdy jeden ze składników spada. Składnik "A" spadł o 50%, składnik "B" ma zero, Wydawałoby się, że tracisz 25% salda, bo składnik "A" to 50%,całości, ale tracisz więcej, bo wraz ze spadkiem sukcesywnie część składnika B jest wymieniany na
@Obruni: a nie wiesz jak moge policzyc albo sprawdzic wartosc swojego poola? niestety nie pokazuje go na https://howmuchismylp.com/ . Po adresie moge sobie sprawdzic ile wynosi cala wartosc, ale skad moge wiedziec jaki jest calosciowy udzial? Mam poola BNP_SWIRL, i nie wiem czy jestem do przodu czy do tylu :(
@tomeks85: Ja kiedy chce sprawdzic, robie "unstake", przechodzę na pool, robię cancel liquidity, ale przed ostatecznym skasowaniem pokazuje mi ilości obu składników, potem wracam na farmę i wrzucam z powrotem, przy okazji robi mi harvest.