Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
głupie pytanie dlatego pisze z anonima żeby nie być wyśmianym przez znawców, ale jak się wrzuca wsteczny na skrzyni biegów gdzie jest on po lewej?
Uczyłem się jeździć na manualu gdzie wsteczny był maksymalnie po prawej i na dolej i mnie zawsze zastanawiało jak to jest z tym gdzie jest po lewej, nie myli wam się wtedy w pośpiechu wsteczny z jedynka?
#prawojazdy #samochody

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60567f7f2f2b84000aacc596
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
głupie pytanie dlatego pisze z anon...

źródło: comment_1616306135uobhuOlHT1EFFQPitMO6I6.jpg

Pobierz
  • 61
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: to bardzo proste. Przekręcasz drążek trzy razy w lewo, potem trzy razy w prawo. Mówisz abrakadabra i pociągasz do siebie kierownice z całej siły. Następnie wystarczy tylko wcisnąć ten czwarty pedał po prawej
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: różnie: czasem trzeba podnieść do góry pierścień blokujący na lewarku (vectra c), czasem wcisnąć w dół (vw golf 2), czasem podnieść do góry calą wajhę (chyba mercedesy tak miały/mają), czasem pokonać tylko dodatkowy opór (chyba bmw e30 tak miały o ile pamiętam).
  • Odpowiedz
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania w audi gałkę biegów trzeba wcisnąć i pociągnąć w lewą stronę. Jak się zbyt emocjonalnie podejdzie do zmiany biegu to faktycznie można czasami wsteczny wrzucić zamiast 1. Najlepiej jak zdarza się jeździć kilkoma autami dziennie, to wtedy już ciężko to spamiętać, które auto jaki ma układ R na skrzyni
  • Odpowiedz
@marfiusz: to jest najwygodniejsza forma wbijania wstecznego, tylko drobne kobiety mają czasem z tym problem, bo przy dobrze działającej blokadzie troszkę tej siły trzeba włożyć, moja różowa daje radę, ale znam takie co muszą to robić dwoma rękami, albo uderzyć z zamachem i z czasem przy ogromnych przebiegach blokada słabo działa i mój kumpel już wbił sobie na światłach wsteczny zamiast jedynki.
  • Odpowiedz
  • 2
@AnonimoweMirkoWyznania W grupie VAG musisz wcisnąć drazek i przesunąć. A myli Ci się 4 z 6 albo 3 z 5? Bo jak nie, to wyobraź sobie, że tak samo się nie myli wsteczny. A jak tak, to się #!$%@? naucz jeździć autem albo kup automat xD
  • Odpowiedz
W 2000 jeździłem zakładowym VW. Zeby wbić wsteczny, trzeba było mocno w lewo i do przodu, jak 1. Jak nie myślałeś o tym, to nie było pomyłek. Ale gdy tylko zaczynałem zastanawiać sie, czy dostatecznie mocno dałem w lewo, albo czy nie weszło 3 zamiast 1, to.... bywało ze trąbili na mnie kierowcy z tylu, widząc wsteczne światło.
  • Odpowiedz
@Iudex Jakbyś trochę jeździł w życiu, to byś wiedział, że nie zawsze wskoczy dobrze w niektórych autach jak jest wciskanie albo podciąganie. Ale wydaje mi się, że jeśli nie wskoczy to bieg nie jest tak sztywny i to czuć
  • Odpowiedz