Wpis z mikrobloga

@emesc: A jak jest z mieleniem na zapas tym elektrycznym (np. jakieś DeLongi G cos tam widziałem), żeby nie odpalać za każdym razem? Tak dzisiaj ten temat zacząłem poruszać, no i sensowny młynek ręczny to wydatek 200-300zł.

Chciałem zacząć parzyć bardziej hipsterską kawkę (z tych kawowych sklepów) z samodzielnie mielonych ziaren (aromat i świeżość), bo kawy typowo sklepowe są słabe (nawet te Lavazzy itd). Używam french pressa jeśli robię na
  • Odpowiedz
  • 0
@XpedobearX no do różnych metod musi być odpowiednią grubość dlatego może ten problem z pyłem? Na zapas możesz, wszędzie natomiast będzie rada żeby robić tylko na teraz bo kawa jednak wietrzeje szybko i świeżo mielona zawsze będzie lepsza. Na tym delonghi kg69/79 masz pokrętło do wyboru na ile filiżanek ma mielić. Niektórzy narzekają że nawet na niskim jest nadal za grubo i w necie są filmy jak przestawić zębatki żeby zbliżyć
emesc - @XpedobearX no do różnych metod musi być odpowiednią grubość dlatego może ten...

źródło: comment_1616363431XdJJOFOjJC0yRc13i1Efqw.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
no do różnych metod musi być odpowiednią grubość dlatego może ten problem z pyłem?


@emesc: Domyślałem się właśnie i niestety kawy sklepowe nie nadają się do french pressa. Muszę jeszcze kiedyś spróbować kawiarki, bo mam w domu, a nigdy nie użyłem.

Na zapas możesz, wszędzie natomiast będzie rada żeby robić tylko na teraz bo kawa jednak wietrzeje szybko i świeżo mielona zawsze będzie lepsza.


Właśnie dlatego obawiam się kawy mielonej
  • Odpowiedz
  • 0
@XpedobearX cena tego młynka jest na tyle niska że myślę że warto. Będziesz mógł sobie poeksperymentować z różnymi ziarnami i grubością pod siebie bo i trudno będzie o świeższą.
  • Odpowiedz