Wpis z mikrobloga

Sprawa pozwolenia na budowę domu.
Starosta przekazał moją skargę na decyzję o zawieszeniu pozwolenia na budowę Wojewodzie a ten stanął po mojej stronie i uchylił decyzję starosty. Nie rozmawiałem jeszcze z adwokatem i nie jestem pewny, co to dla mnie oznacza. Odwołanie decyzji, a wydanie pozwolenia to jednak dwie osobne sprawy. Wiem, że od tej decyzji istnieje możliwość złożenia skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w ciągu 30 dni, więc przed tym czasem i tak nie mam co biegać po urzędach. Domyślam, się, że jeśli sąsiad nie wystąpi do WSA, to za miesiąc mogę w Starostwie upomnieć się o moje pozwolenie, czy to nie jest takie proste?
W każdym razie sąsiada czeka dużo pisania i kolejne wydatki, jeśli chce dalej walczyć. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wklejam wycinki pisma od wojewody do poczytania. #sluzebnoscwolfika
whitewolfik - Sprawa pozwolenia na budowę domu.
Starosta przekazał moją skargę na de...

źródło: comment_1616233933QBEDNCXdlcoyZyFUWVqjpq.jpg

Pobierz
  • 57
  • Odpowiedz
@whitewolfik:
Ni wuja! Pewnych rzeczy się nie zapomina. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#!$%@?, pamiętam jak lata temu wrzuciłeś pierwszy wpis -- pracowałem w poprzedniej pracy, 2 typów z biura się dopiero hajtało i rozglądali się za działką na postawienie domu, więc w sumie offwykopowo kibicowali sprawie, bo też mogli się potencjalnie na podobny temat nadziać.
Ja pracę już zmieniłem, zmieniłem różową, z kumpli jednego z nich #!$%@?
Polinik - @whitewolfik: 
Ni wuja! Pewnych rzeczy się nie zapomina. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#!...

źródło: comment_1616234126DsNjhqZiNk8Ihx6U0UtZxW.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 95
Nie rozmawiałem jeszcze z adwokatem i nie jestem pewny, co to dla mnie oznacza.


@whitewolfik To bardzo proste. Dostałeś zezwolenie na wydanie pozwolenia na nakazowy zakaz korzystania z chodnika po lewej stronie w ruchu prawostronnym od godziny 18 do 6 rano podbity przez urząd miar i wiar z osobistą adnotacją naczelnika sklepu rybnego w Pułtusku i z osobistą pieczęcią zakonu ojców małojców i z kontradnotacją dróżnika ze stacji Włoszczowa.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@whitewolfik: nadal obserwuje i trzymam kciuki. Jesteś niemożliwy ( ͡° ͜ʖ ͡°) podziwiam.

Jak obecnie wygląda Twoja działka? Zaorana? Jak radzi sobie sąsiad z budową? Czy już nie buduje?
  • Odpowiedz
@Pociongowy: Trochę nie chcę już orać, bo jak uda się wyszarpać to pozwolenie to będzie ciężko chodzić po placu budowy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sąsiad traktuje ten domek jako letniskowy i bywa tam w ładne weekendy i latem. Osobiście nie chodzę i nie szukam zaczepki.
  • Odpowiedz
@whitewolfik:
Zastanawia mnie jedno skoro korzystasz z pomocy adwokata jakiś czas temu to czemu on nie zaczął od sprawdzenia legalności budowy którą wykonał ten sąsiad tylko robisz to dopiero teraz samodzielnie, wydawało mi sie ze to pierwsze kroki
  • Odpowiedz
@sitsitak: To jest trochę jak z lekarzami, którzy nie chcą jednocześnie badać kilku chorób. Zostałem stroną w sprawie, to wziąłem adwokata do tej sprawy. Zapłata była ustalona z góry za sprawę, to się nie dziwię, że w jednych pieniądzach nikomu nie chce się zajmować dodatkowymi aspektami w osobnych urzędach i być może w osobnych sądach. Poza tym już na pierwszej rozprawie sąd został poinformowany, że stoi dom ale uznał, że to
  • Odpowiedz
@whitewolfik: Ja to rozumiem, jak sie umawia na dany zakres i wynagrodzenie to nie bardzo chce robić więcej, ale zawsze mógł by sugerować zakresu sprawy itp. W moim odczuciu adwokatowi powinno zależeć jak najbardziej na tym aby osoba która reprezentuje miała jak największe szanse i podsuwać pomysły, kruczki co zrobić itp. Sam ostatnio z sąsiadami walczymy o drogę której nie wybudował developer, to adwokat zgromadził ogromną ilość dowodów, podsunął kilka ciekawych
  • Odpowiedz
@whitewolfik:

co to dla mnie oznacza


Kolega mówi, że nic to dla Ciebie nie oznacza, bo starosta, jeśli decyzja wojewody stanie się ostateczna i prawomocna może sobie wydać np. decyzję o podobnej treści i będziesz w tym samym miejscu.

Dodatkowo coś w tym skanie jest o sądzie rejonowym, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że jeżeli sprawa trafi do sądu administracyjnego, to zostanie zawieszona do czasu wydania wyroku przed sądem rejonowym.
  • Odpowiedz
i podsuwać pomysły, kruczki co zrobić


@sitsitak:
Kwintesencja polskiego prawa. Nie wygrywa ten, co jest w prawie, w prawdzie, w racji, w sprawiedliwości, tylko ten, czyj adwokat zna więcej "kruczków" i "myków".

W Polsce prawo jest jak pajęczyna, bąk się przebije muszyna zatrzyma.
  • Odpowiedz