Wpis z mikrobloga

Mireczki w najbliższym czasie potrzebuje wyskoczyć na Ukrainę dosłownie 2-3 dni.
Będę jechał samochodem na firmę, który jest w leasingu, dostałem od firmy leasingowej zgodę na przekroczenie granicy, ale zgoda jest tylko dla firmy. Potrzebuje jakiś papier dodatkowy, że firma pozwala mi się poruszać tym samochodem?
Zeszłym razem załatwiałem taką zgodę w innej firmie leasingowej, to zgoda była wydana stricte dla mnie, a nie dla firmy.

Druga sprawa, jak to jest z tymi testami, da się jakoś wymaz zrobić na granicy, aby pózniej dostać info o wyniku?
#ukraina #transport #ciezarowki
  • 6
@Chudyy: Mogą się czepiać o zgodę na Ciebie (to zależy od celnika). Wjazd na Ukrainę albo z testem nie starszym niż 48 godzin, albo kwarantanna po wjeździe, raczej na granicy nie biorą wymazów, choć nie znam wszystkich przejść. Możesz zgłosić im tranzyt (do 3 dni) i wtedy nie powinni dowalać kwarantanny, ale będziesz miał faktycznie 72 godziny. W innym wypadku jedziesz do laboratorium i robisz test, w ciągu 8-12 godzin automatycznie
@kawiarnianypl: Przecież to nie ma sensu, skoro we Lwowie w Instytucie Medycznym za 1000 masz badanie, które zwalnia cię z kwarantanny po maks. 8 godzinach.
A jak chcesz przyoszczędzić, to są laboratoria, gdzie za 850 masz do 48 godzin.
Druga sprawa, jak to jest z tymi testami, da się jakoś wymaz zrobić na granicy, aby pózniej dostać info o wyniku


@Chudyy: Jak ostatnio na przejściu w Medyce byłem to robili na granicy, 1200UAH mnie to kosztowało

Ps. Nie zabrałbyś mi czegoś do Lwowa? :-)