Wpis z mikrobloga

Poszukuje od jakiegoś czasu opon letnich w rozmiarze 225/40/R18. Nie mam zbytnio porównania i przez to mam dylemat czy wydać więcej i kupić opony premium powiedzmy do 700zł za sztukę czy lepiej kupić tańszą oponę nawet z dolnej półki cenowej i szybciej wymienić na nowy komplet. Rocznie pokonuje około 50tyś kilometrów auto 4x4 i około 250koni.

#motoryzacja #samochody #opony
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kalis103: nie wiem o kij chodzi ale na oponeo strasznie duzo przecen na runflaty o.O za 500 mozna wtrwac pirelli/conti/bridgestone/goodyear

Sam bym cos teraz szukal bo mam ten sam rozmiar kola i aktualnie falkeny fk510 tylki ze nie robie tylu kkm zeby Ci polecic :P
@Devcio: właśnie głównie przez te przeceny kusi mnie wydać jednak więcej. Tylko totalnie nie wiem czy jest sens pakować więcej $$$ przy moim sposobie użytkowania. Nie mam porównania a wulkanizator będzie chciał mi sprzedać to co aktualnie ma na stanie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kalis103: moge powiedziec tyle, zaleznie od asfaltu to musze sie postarac by zerwac tyl, 155kunia jedna os jakies 1,4T masy jezdze raczej spokojnie, ale agresywniej sie zdarza i miecho na nich sie trzyma, tylki widze ze juz nie maja ich z rocznika 21, pytanie jak jezdzisz bo jak agresywnie to zadne opony tyle raczej nie wytrzymaja, sam bym poszedl w p zero, advany, albo znow falkeny, szczegolnie przy tych cenach
Pzero
@kalis103: Tylko runflaty przy relatywnie niskim profilu wybija Ci plomby z zębów (jesli masz, jak nie to śmiało kupuj;))
Inna sprawa ze 50k nie robisz polnymi drogami wiec runflat na autostradzie może uratować życie.
Tak czy inaczej brałbym premium bo przy tym przebiegu, mocy i napędzie dobra opona to obowiązek (to tez jedyna rzecz która łączy Cię z powierzchnia wiec byłoby słabo gdyby tańsze miały gorsza przyczepność)
@kalis103: dziwne pytania zadajesz. Jak się domyślam nie po to kupowałeś mocne auto 4x4, żeby teraz ograniczać się tanimi oponami. Absolutne minimum to półka średnia, a jak masz budżet to celuj w premium.

Mój kolega przerabiał ten schemat. Kupił jakieś goodride czy inne wanli. Po pierwszym deszczu je wyrzucił.