Wpis z mikrobloga

Przyszedł do mnie pan policjant i powiedział, że z mojej sieci domowej został zrobiony jakiś przekręt na #kryptowaluty #bitcoin konkretnie i oszukali jakąś babę 3 czerwca ubiegłego roku ok 17. Kazali spisać IP urządzeń czy coś tam i teraz wsm nwm które numery mam spisać, bo pan nie wytłumaczył, albo nie słuchałem. Komputerów raczej nie ma po co bo IP dynamiczne, telefony chyba tak samo. Zostają routery. I teraz sprawa wygląda tak, że mam 2 takowe. Główny i do niego podłączony kolejny, i z tego kolejnego idą kable na 2 komputery. Czy dobrze rozumiem, że przez ipconfig w cmd dostanę IP bramy domyślnej tego głównego routera, czyli te o które prawdopodobnie się rozchodzi? #informatyka #siecikomputerowe #internet Wgl dziwna akcja i na początku trochę zesrany byłem xd.
  • 14
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@D4NKR1D3R: no i co że chcą? Są pewne procedury, poza tym nie musisz się znać. Po co chcesz komukolwiek pomagać z psiarni czy prokuratury? Po prostu mówisz że się nie znasz i nie jesteś w stanie podać adresu IP. A oni jeśli chcą cokolwiek udowodnić to procedura wygląda tak:
1. Ktoś zgłosił że został oszukany.
2. Prokurator wydaje dostawcy Internetu polecenie wydania danych osobowych oszusta zgodnie z IP
3. Jeśli to
ale chyba fajnie byłoby, może komuś pomogę

@D4NKR1D3R: Zatroszcz się o siebie. Nie podawaj żadnych danych. Przy przesłuchaniach weź adwokata i nagrywaj cały proces w jego obecności. Z protokołem jest tak że pytają - ty mówisz. Później każą przeczytać i podpisać ale już nie zapamiętasz wszystkiego i jeśli pominą jakieś zdanie to prawdopodobnie nawet tego nie zauważysz i podpiszesz. Miałem kiedyś taką sprawę, że zeznawałem że do danego zdarzenia doszło w