Wpis z mikrobloga

Mam wielką prośbe do kogokolwiek. Sytuacja wygląda tak. Po pierwszych zajęciach facet rozpoczął język javy. Spoko wszystko, do póki nie zadał pracy domowej. Pominął wszystkie podstawy, połowę zajęć #!$%@?ł o niczym. Jako, że też pracuje nie miałam nawet czasu usiąść poważnie nad lekcjami w necie. Oglądam powoli filmiki na YT ucząc się, ale to nie wystarczająco szybka nauka, aby ogarnąć to zadanie. Jeżeli na prawdę ktoś ma chwilkę i może mi z tym pomóc. To będę bardzo wdzięczna. Nie nadrobię wszystkiego do soboty, a termin właśnie jest do wtedy.
#informatyka #java #programowanie
MementoMori49 - Mam wielką prośbe do kogokolwiek. Sytuacja wygląda tak. Po pierwszych...

źródło: comment_1616091615JbGtIHbfXCkrWpYJAZnnBn.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MementoMori49: też trochę off-top ale mam podobne wrażenia jak @Zelber, bo użycie tu określenia "wektory" jest wielkim nieporozumieniem i robi chyba więcej szkody niż może się wydawać.

Po pierwsze sugeruje, że ktoś chce tu może chcieć użyć klasy Vector, która jest już deprecated (zarzucona? XD) od Javy 2 z 1998 - niektórzy studenci mogą być młodsi ( ͡º ͜ʖ͡º), podczas gdy w praktyce
  • Odpowiedz
@PaaD: Poznęcałem się trochę nad tym zadaniem i w sumie to znalazłem 12 bzdur xD
2,6,7,8 imo wskazują na to, że to jest port kodu z "uczelnianego C/C++". Tak, wydaje mi się, że autor tutaj miał na myśli vector z cpp i tą nazwę używa zamiennie z tablicą(także błędnie zresztą).

@MementoMori49: Też zawołam, gdybyś jeszcze miała jakieś wątpliwości, czy prowadzący jest kretynem xD
Zelber - @PaaD: Poznęcałem się trochę nad tym zadaniem i w sumie to znalazłem 12 bzdu...

źródło: comment_1616099826be7OW0Fx3dXs8bb2oqvmVT.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Zelber: @PaaD: byłem na studiach, skończyłem ...m cudem ale nic mi nie dały. Państwowa uczelnia więc nie dziwie się że są wciąż takie kwiatki. Tylko jedno mi się pojawia w głowie.... Poziomu edukacji nikt nie weryfikuje?
  • Odpowiedz
  • 0
@Zelber @PaaD @janek_88 Cieszy mnie to, że moje #!$%@? się na tego faceta nie były bezcelowe. Jednak zasmuca mnie ten fakt, że ten wykładowca będzie mi wystawiał oceny nawet nie tłumacząc. A to co będzie mówił na lekcjach, będę musiała brać z rezerwą skoro w opisie zadania zrobił takie błędy
( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@MementoMori49: Pytasz o to co to za stronka? To kompilator javy online. Możesz tak komuś przesłać kod javy i on sobie to odpali w stronce i widzi wynik na dole. Dzięki temu nie musi mieć u siebie zainstalowanego żadnego oprogramowania, żeby sprawdzić jak coś działa.

To jest tak, jakbym zamiast przesyłać tobie zdjęcie na maila, wstawił go bezpośrednio na wykop i ty wtedy je tam widzisz. Zamiast przesyłać plik, który
  • Odpowiedz
@MementoMori49: luzik, ale co do strony, to ona wygląda dość biednie, ale to pierwsza z brzegu która umożliwiła mi udostępnienie kodu bez rejestracji.

Porządniejsza wydaje się: https://repl.it/languages/java10 - obsługuje ona peełno języków. Ktoś mi ją kiedyś na roku polecał, ale tam trzeba jakieś konto założyć żeby udostępnić kod
  • Odpowiedz
ale i tak nie polecam takich stronek, bo tam chyba nie ma debuggowania, podpowiadania składni itd. To trochę tak, jakby jechać samochodem w deszczu po nowym mieście bez gps i wycieraczek :/

Pobierz sobie jakieś IDE do javy. Najlepsze będzie IntelliJ, które jako student masz za darmo jeśli zarejestrujesz się ze studenckiego maila.

Potem tylko wygoogluj jak korzystać z podpowiadania kodu oraz debuggowania. To jest bardzo pomocne szczególnie na początku.
  • Odpowiedz
@Zelber: w sumie to czepianie się na siłę, jeśli miałbym uczyć debili (celowe stwierdzenie) też bym się raczej nie wysilał, zmienne nie używane są zapewne z powodu, że miał jakiś kod, #!$%@?ł "mięcho" i dopisał do niego zadanie. Polskie nazwy to pewnie po to, że na #!$%@? masz się męczyć z debilami co angielskiego nie znają :D Sam osobiście znam programistów z 10+ lat doświadczenia co robią większe babole więc
  • Odpowiedz
  • 2
@fajnychlopak @Zelber @PaaD @janek_88 @becvvv @eovenn @filozof900 Mała ciekawostka, jeżeli kogoś nie interesuje jak wyglądała dziś lekcja z tym Doktorem, niech pominie i nie czyta. Aczkolwiek lekcje się zaczęły, pan doktor się przywitał i zamilkł na 1,5h. W tym czasie kiedy my siedzieliśmy i patrzyliśmy się na ekran to facet sprawdził sobie pracę które zadała i stworzył nową pracę domową. Pod koniec zajęć się odezwał
  • Odpowiedz
@MementoMori49: Dramat. Prawie wszystkie moje ćwiczenia na studiach zdalnych tak wyglądają. Gość przychodzi, wita się, udostępnia listę zadań i tyle. Właśnie teraz mam zajęcia z Gita - gość w wysłał link na czacie do tutoriala i mamy sobie go przeczytać przez najbliższą godzinę.
  • Odpowiedz
  • 0
@Quoluz Załamuje mnie to trochę. Bo na prawdę w poprzednim semestrze mieliśmy tak świetnego gościa od programowania. Facet od podstaw zaczął, powoli i wszystko tłumaczył, a jak miałeś w czymś problem to nawet po lekcjach mógł zadzwonić i pomoc. (Tak było z zaliczeniem. Robiliśmy pracę w grupie 3 osobowej i wkradł się błąd do programu, którego nie mogliśmy ogarnąć. Więc napisaliśmy do niego, a ten odpisał dosłownie od razu i powiedział,
  • Odpowiedz
@MementoMori49:

Chyba nauka Javy będzie w 100% polegać na poradnikach na yt. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

To zawsze tak wygląda: Dokumentacja + Stackoverflow + Youtube + Medium.
Jeżeli chodzi o konkretne materiały dla początkujących, to niestety nie pomogę, ale na poziomie początkującym C# będzie mocno podobny do Javy, więc w sporej części możesz się opierać na wiedzy z C#. Z większych różnic na pewno szybko wyjdzie inna konwencja nazw metod i drobne różnice w nazwach wbudowanych metod, ale to chyba tyle(ale niech mnie ktoś poprawi w razie czego, bo C# ostatni raz na oczy widziałem kilka lat temu ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz