Wpis z mikrobloga

@Westson: Jeśli spojrzeć na to ogólnie, to według mnie jest dużo gorszej jakości niż polskie. Natomiast są sklepy gdzie dostaniesz naprawdę świetne pieczywo, najczęściej jakieś lokalne małe piekarnie. Z supermarketów to chyba Lidl ma najlepsze pieczywko ale ja zdecydowanie wolę chleb czy bułki z polskiego sklepu.
@typeczek: u mnie w Lidlu mają tylko odpiekane bułki które da się jeszcze zjeść chyba że postoja parę godzin w domu to są już do wyrzucenia (strasznie szybko schną) a z miejscowych piekarni znowu jest problem ze smakiem pieczywa bo najczęściej jest słodkawe XD Mają jeszcze oczywiście ruisleipä które jest w Finlandii bardzo popularne ale do tego smaku ciężko jest się przyzwyczaić. Także jak tylko byłem w Polsce to zawsze wrzucałem
@Westson: Zależy gdzie pójdziesz. W takim porównaniu trzeba mieć na uwadze to, że oni tutaj głównie jedza coś w rodzaju naszego chleba tostowego.
Jeżeli chce się taki bardziej polski chleb to też się da znaleźć, zwłaszcza w osobnych piekarniach. No i wszędzie są też polskie sklepy.
Jak już wcześniej wspomniał typeczek Lidl ma chyba najlepsze pieczywo z takich większych sklepów.
@Westson: lidlowskie chyba najbardziej przypomina polskie pieczywo chociaż też dalego do ideału.
Swoją drogą to miałem kilka dyskusji z anglikami na temat pieczywa i potwierdziła się moja teza, że oni jedzą oczami. W wielu przypadkach jedzenie ma dla nich wyglądać a nie smakować, stąd ich fascynacja angielskim chlebem tostowym, który rozmiarowo jest 3x większy od naszego ale w smaku papier xD Jak im pokazałem polski chleb tostowy to się śmiali, że
@typeczek Wystarczy pooglądać The Great British Bakeoff żeby stwierdzić że masz rację z tymi słodyczami - oni mają ciasta mające robić wizualne wrażenie. Nie wszystkie oczywiście, ale to silny trend.

@Westson Supermarketowo jak wyżej pisali, ale jest sporo dobrych (drogich) piekarni też, ale absolutnie nie w każdej dzielnicy.
@Westson jak się kupuje chleb budżetowy to słabo. Jak się kupi chleb z wyższej półki, np Tesco extra special z żurawiną to jest tak dobry, że żal cokolwiek na niego kłaść.

@typeczek
@kwiatosz: To się tyczy nie tylko wypieków ale ogólnie jedzenia. U mnie w pracy wszyscy zawsze w porze lunchu patrzą jeden po drugim kto co ma i potrafią stwierdzić kto ma najlepsze jedzenie tylko po samym jego wyglądzie xD
@Pieron: coś chyba urwało Ci od internetu