Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
( )...kiedy bardzo, ale to bardzo chciałbyś być panem doktórem-medykiem, utytułowanym chirugiem-specjalistą, ale ambicji i siły starczyło na mgr psychologii i trzeba to sobie jakoś skompensować...

...więc nie zważając na to, że (jak większość twardogłowych prawaków) głowy do rzeczy ściśle biochemicznych nie masz (a bardziej pod wszelkiej maści "humany" i teologie), to tworzysz jakieś własne wymyślne nazwy i oferujesz swoje ekscentryczne (bo zupełnie wykraczające poza twoją dziedzinę) "terapie". (ʘʘ)

W sumie to ciekawe jest, że choć zakuci konserwowcy i wielcy fundamentaliści-tradycjonaliści lubują się w przedstawianiu nauk społecznych, studentów filozofii i innych "humanów" jako wylęgarni neomarksizmu, lewactwa-postępactwa i moralnej zgnilizny, to sami są najczęściej i z zawodu i z wykształcenia dość blisko z nimi związani. ||

Zazwyczaj bliżej niż z tymi "od cyferek" i "poważnych" nauk stosowanych, co to ponoć rozwijają cywilizację i gospodarkę kraju (a nie przejadają funduszy podatników idących na uczelnie publiczne na "rozmemłane" pierdoły). I ich akolitom oraz zwolennikom to bynajmniej jakoś nie przeszkadza, taka niekiedy ziejąca wręcz rozbieżność między zapatrywaniami a faktami.

Hmmm...czy w dzisiejszym świecie bycie zdeklarowanym fundamentalistycznym, skrajnym prawicowcem w ogóle jakoś może się nie wiązać z byciem obłudnikiem i hipokrytą do kwadratu? ¯_(ツ)_/¯

#bekazprawakow #bekaznarodowcow #urojeniaprawakoidalne #urojenialechitoidalne #monarchista #szury #pseudonauka #rozkminy
wygolonylibek-97 - (✌ ゚ ∀ ゚)☞...kiedy bardzo, ale to bardzo chciałbyś być panem doktó...

źródło: comment_1616010189MtRooAXYYawewhRuiSZQhi.jpg

Pobierz
  • 11
@wygolony_libek-97: ja słyszałem różne propozycje, ale żadna nie postulowała "żeby każdy pierwszy lepszy po skończeniu studiów nie mógł się tak jak obecnie tytułować psychologiem". Wymaganie dodatkowych kursów/szkoleń uprawniających do przeprowadzania podstawowej diagnozy i konsultacji byłoby absurdem. Przejrzałem kilka artykułów i we wszystkich mowa jest tylko o uniemożliwianiu prowadzenia gabinetów psychologicznych przez osoby bez skończonych studiów i gabinetów terapeutycznych bez skończonych kursów psychoterapii.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Morderczy_Morszczuk: prawie właściwie coś jak lekarskie PWZ się szykuje? Już czuję jak to uwolniony rynek usług przyjmie i jak z własnych zarobków prowadzący interes w imię jakości uspołecznionej chętnie z własnych pieniędzy za te wszystkie udogodnienia i doskonalenia zapłacą. Ale w końcu to aby takie skrajne oszołomstwo jak ten z ogłoszenia powyżej się nie pchało do zabawy to pewnie jest to to tego warte ( ͡º ͜ʖ͡º
@wygolony_libek-97: nie wiem dokładnie jak dokładnie wygląda PWZ lekarzy, więc trudno mi porównać. Część ustawy traktująca o utworzeniu rad psychologicznych po pobieżnym przejrzeniu wygląda spoko, ale mam poważne wątpliwości co do czasu oczekiwania na staż. Może się okazać, że absolwent będzie czekał wiele miesięcy na przyznanie opiekuna i de facto po rozpoczęciu stażu pracował rok za darmo, żeby po uzyskaniu uprawnień i tak mieć problem ze znalezieniem pracy w zawodzie. Może