Wpis z mikrobloga

Witam, miał ktoś może taki problem z komputerem, lub wie jak zaradzić?

#komputery #sprzet #procesory #kiciochpyta

Mam taką starą konfigurację kompa, a chciałem go trochę podśpieszyć ( ͡° ͜ʖ ͡°):
CPU: Intel Core i3-4130,
GPU: Nvidia GTX 1050-Ti,
RAM: Kingston 32GB,
MBD: Asus B85M-G,
BIOS: uaktualniłem do wersji 3602 (zgodnie z zaleceniem producenta do wersji obsługującej i7 jak niżej),
Zasilacz: Chieftec (CFT-560A-12S) 560W

Sprawdziłem i do mojej płyty głównej miał pasować procek Intel Core i7-4790K.

Kupiłem używkę Intel Core i7-4790K, podobno sprawną, założyłem i nie działa, znaczy komputer się włącza, zapalają się wszystkie diodki, wentylator na procesorze i na GPU się kręci, ale ekran nie wstaje. Nie uruchamia się.

Założyłem na powrót stary Intel Core i3-4130 i znowu działa ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Może wie ktoś, co powinienem jeszcze zrobić lub co zrobiłem źle, żeby zaczęło działać?

Z góry dzięki za podpowiedzi.
TomexD - Witam, miał ktoś może taki problem z komputerem, lub wie jak zaradzić?

#k...

źródło: comment_1616006760621IZFdt2SH2rg2MTedRju.jpg

Pobierz
  • 22
@TomexD: o, mam tą samą płytę :D próbowałeś kombinować z odpalaniem na jednym module pamięci, z wypiętymi wszystkimi zbędnymi rzeczami? Może już płyta nie daje się rady podnieść mimo że procek sprawny. U mnie co parę miesięcy muszę zamienić moduły pamięci miejscami (tzn teraz opracowałem taką metodę, bo kiedyś po prostu używałem jednego modułu na raz jak jej się nie podobało) bo od paru lat już ma ze sobą problemy, podobnie
@Odczuwam_Dysonans: @ugabugadojaskini: @Koshnei: @KRZYSIEK_POLSKA_CZERNIEWICZ @yaroszek:

Dzięki ziomki za porady, ale ostatecznie się poddałem, bo próbowałem resetować BIOS (wyjąłem baterię, odpiąłem zasilanie, zwarłem zwory), nie sprawdziłem niestety tematu Mirka @Odczuwam_Dysonans: z odpięciem grafiki i pamięci RAM, ale sobie odpuściłem, bo dziś wymyśliłem, że zamiast męczyć się ze starymi gratami, zrobię większą rekonfigurację:
- wymienię płytę główną na Asrock H410M-HVS,
- wymienię procek na Intel Core i5-10400F,
- wymienię