Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Bliska, ale niespokrewniona osoba z innego państwa UE może mi pomóc, wpłacając na moje konto większą darowiznę, którą moglibyśmy przeznaczyć na ważne cele zdrowotno-rehabilitacyjne. Podatkowi od darowizn nie podlega kwota niższa niż 4902 zł (III grupa podatkowa), powyżej należy zapłacić aż 20%. Czy można poprosić tę osobę, aby legalnie przesłała te środki do 10 innych osób, z których następnie każda wpłaciłaby mi np. 900 euro, by zgodnie z polskimi przepisami podatkowymi nie musieć od tego płacić podatku? Zależy mi tylko na całkowicie legalnych rozwiązaniach.

Z góry dziękuję za okazaną pomoc!

#pytanie #kiciochpyta #podatki #podatek #prawo

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #605145366b7ccc000b8addc4
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
źródło: comment_1615962994HpbpRsChn61ZCgRObdOYmj.jpg
  • 1
Czy można poprosić tę osobę, aby legalnie przesłała te środki do 10 innych osób, z których następnie każda wpłaciłaby mi np. 900 euro, by zgodnie z polskimi przepisami podatkowymi nie musieć od tego płacić podatku? Zależy mi tylko na całkowicie legalnych rozwiązaniach.


@AnonimoweMirkoWyznania: jeśli tak ufasz tym powiązanym to to przejdzie spokojnie.
Druga opcja - fundacja, gdzie wpłynie darowizna zajmie się Tobą jako cel statutowy.