Wpis z mikrobloga

W odniesieniu do tekstów pod filmami czy tu na wykopie w stylu "w tym Białymstoku to....", "na tym Podlasiu to...."

Teksty, które się utarły w związku z powielaną propagandą i celowym "podchwytywaniem tematu" nagonki na ten rejon w wielu programach TV itd. Jeszcze nie widziałem reportażu, który pokazał by normalnych ludzi których znam i spotykam na co dzień od lat - zawsze albo stare babcie a'la gospodyni albo ludzi ze starymi nawykami śledzikowania o przeciętnej inteligencji. Rolnicy z Podlasia? Wybrany najgorszy sort z zabitej dechami wioski jakich pełno w Polsce - nie tylko na Podlasiu.

Samo miasto? Przez ostatnie 20 lat zmieniło się tak bardzo, że ktoś kto tu nie był nie uwierzyłby, że ktoś go przywiózł właśnie tutaj. Rozwój budowalny, gospodarczy i przede wszystkim niesamowicie rozwinięta infrastruktura drogowa - to miasto nie jest wioską, którą ludzie kojarzą z filmu "u Pana Boga w ogródku" - tam nawet nie było przedstawiony Białystok. Masa obwodnic, ciągłe przebudowy dróg dwupasmowych, brak torowisk tramwajowych atutem w tym przypadku.

Fifi na filmie mówi, że na jego osiedlu są większe ćpuny niż Struś i wielu bije matkę (że Menel to norma)....dla jasności: Starosielce to jedna z dzielnic na obrzeżach, przechodząca w tak zwany Meksyk (Barszczańska itd.) - najgorsze slumsy w mieście. TAKIE SĄ W KAŻDYM MIEŚCIE. Tak samo jak ludzie z dziwną gwarą, zachowaniami - jeżdżę regularnie po kraju i w PL wszędzie widzę degeneratów, zapuszczone dzielnice, ludzi gorszych niż to co YT prezentuje w obrębie Szkolnej 17.

Knur, Struś i Pedro to nie jest pierwszy szereg Białegostoku. Tak samo jak ta zacofana telewizja/radio Jard (za które Białostoczanie się wstydzą) czy Rolnicy z Podlasia. Nawet w Dzień dobry TVN był reportaż jakieś 5 lat temu o Białymstoku i tam też przed kamerę wzięli możliwe najgorszy sort ludzi - każdy kumaty wie, że to celowe - ale łatka jest łatana cały czas.

Sprawa psiarni - oni NAPRAWDĘ mają związane ręce. Obecna dzielnicowa to nie ta dzielnicowa, która była w programie "Alarm". Tamtą znam i wiem, że na tych delikwentów ze Szkolnej 17 było dużo zbierane ale sąd rozkłada ręce. Policjant sam w sobie też niewiele może. Zauważcie ile ludzi jest niesprawiedliwie skazanych, a ilu skur*ieli chodzi na wolności bo sąd ma za mały materiał dowodowy choć wszyscy wiedzą jak jest lub tzw. mała szkodliwość czynu. Czym w tym świetle jest chłop, który wącha rozpuch (a nie jest to zakazane bo tak jest w świetle przepisów) i co ma z tym wspólnego region Białegostoku? - NIC. Owszem, jest pies i pies, jest sędzia i sędzia, jest prokurator i prokurator. Ale tutaj o grubsze rzeczy walczą, w Policji brakuje ludzi (poczytajcie o warunkach, jakie były przy zatrudnieniu 20 lat temu a dzisiaj).

Włączyć trochę myślenie - to nie kosztuje. Ja mam swoje lata, US17 to jakaś tam rozrywka, ch.. mnie interesuje co kto mówi na dany temat (tu: B-stok i Podlasie) pod warunkiem, że bazuje na faktach, a nie na powielanych - dosłownie fałszowanych - informacjach/publikacjach.

Takich jak Knur i Struś w Polsce są setki - niezależnie czy to Białystok, czy to Wawa, czy to Wrocław, Gdańsk, Sczecin.

#kononowicz #patostreamy
  • 15
@Coxey

Takich jak Knur i Struś w Polsce są setki - niezależnie czy to Białystok, czy to Wawa, czy to Wrocław, Gdańsk, Sczecin.


W to nie wątpię, ale tylko on ma kanał na YT i śmieje się w twarz policji przy tysiącach wyświetleń
@paranoid18: Tak jak pisałem, mają związane ręce. Ludzie za pobicia, kradzieże itd. mają zawiasy...a tu gość, co nawet palcem nie kiwnie tylko kłapie jęzorem - jak go wsadzić czy ukarać mocniej, niż przewiduje prawo?
@paranoid18: Struś jest sterowany. Wychodzenie do lasu paradoksalnie jest częścią contentu, który docelowo odbija się na zarobkach przy kanałach bielskiej centrali. Centaur szybko by go pocieszył "Wojtek, stać Cię, nic się nie stało". Nagrywania ciąg dalszy...
@Coxey jak może być częścią contentu skoro z tego nie wpadają materiały na jego kanał a na kłusowników ( ͡º ͜ʖ͡º) akurat na to czy ćpun ruszy do lasu czy nie centrala nie ma wpływu za bardzo
@paranoid18: patrz na to szerzej....wypady ćpuna = wzmożony ruch na wszelkich kanałach, ćpun wraca - patrz ile kłótni na kanale Mleczny Człowiek. Mimo wulgaryzmów monetyzacja i reklamy praktycznie na każdym filmie. W skrócie - odnosiłem się do mandatów - jakby były nawet po 500 PLN to oblech by pocieszył, bo każdy wypad to nowy wątek. Mu to tak naprawdę na rękę o ile się nie zaćpa. Później tłumaczenia na kanale Wojtek
@Coxey teoretycznie tak ale struś w lesie = brak nowych filmów = brak wyświetleń i jednocześnie zarobek dla tych co go wytropią, podejrzewam że centrala gdyby mogła to trzymała by go w domu i katowała nas codziennie tak jak dzisiaj już 8 filmów od rana wrzucił o niczym
Wypady do lasu mimo wszystko tworzą "akcję" a akcja widownię. Widownia - mniej czy bardziej - zasila tych co się przyssali do Strusia.
@Coxey jak już mówiłem po części masz rację, ale z uwagi na obecną sytuację że pampalini nie nagrywa go dla wyświetleń tylko jako dowody w sprawie które podrzucił na KMP to centrala wolałaby żeby jednak siedział w domu
@paranoid18: tutaj tak - pełna zgoda. Oby ten Pampek zrobił co trzeba, bo na razie widzę atencjusza. Na wykopie piszą "nie drzyj p*zdy na las" to ten teraz po kilka razy musi to wykrzyczeć...taki władczy a jednak służbista i do piesków leci z donosami na Majora, robiąc wcześniej dla Sławka. No cóż - oby dotrwał i niech ta karuzela się zatrzyma, czas odpocząć po tyli latach oglądania : )