Wpis z mikrobloga

@PDCCH:

Każdy mieszkaniec Polski jest zobowiązany samodzielnie przeprowadzić samospis, polegający na weryfikacji, aktualizacji i uzupełnieniu danych o respondencie, zamieszczonych w formularzu spisowym.


a jednocześnie to tylko jedna osoba z gospodarstwa ma to wypełniać? nie rozumiem tego ni cholery.

dodatkowo https://spis.gov.pl/bezpieczenstwo-danych/ - xd RODO, oczywiście ochrona danych, ale już mamusi/współlokatorce trzeba się z wyznania chociażby spowiadać, daty urodzenia i PESELu. wydaje mi się to dość absurdalne
@PDCCH: zajmij się czymś pożytecznym co ci dobrze wychodzi, np. elektroniką, a nie namawianiem ludzi trollowania spisu powszechnego.

mi np. w ogóle nie podobają się pytania w spisie powszechnym, jak i sam fakt tego że jest on obowiązkowy.
a na religię to mam całkowicie wywalone
bardziej powinno się to nazywać "Samodonos Powszechny 2021"
żeby nie było w 2011 też mi się to nie podobało
@niebieskieniebo: > jesli będzie jeden formularz na dom, to czy to oznacza, że inni domownicy będą mieli wgląd do Twoich odpowiedzi? Jeśli tak, to przecież będzie ogrom sytuacji, jak ktoś zaznaczy religię, żeby rodzice się nie dowalili, albo rodzice całkiem wypełnią za nich ten spis...

takie coś dostaliśmy od GUSu, jak o to pytaliśmy:
"Zakłada się, że osoby dorosłe powinny samodzielnie udzielić odpowiedzi na pytania, natomiast osoby małoletnie, tj. w wieku
@PDCCH: Bez sensu, ze to jest do mieszkania przypisane. Jak to będzie tak wyglądać, że jest jeden formularz na mieszkanie, to może nie będzie >90% jak w 2011, ale z 80% pewnie będzie. Mnóstwo młodych nie mieszka z rodzicami, a wynajmuje mieszkanie. Rodzice wypełnią po swojemu i jeśli wpiszą, ze w rodzinie jest np 5 osób to jeśli sami nie podadzą innego wyznania, to z automatu będzie to co rodzice podali.
wydaje się, że masz się spisać tam, gdzie faktycznie mieszkasz, ale może jak spis się zacznie, GUS to zaadresuje w jakimś pytaniu w FAQ


@chcesieliczyc: no innej opcji nie ma, bo meldunku nie mam. a przynajmniej średnio miałaby ta opcja sens tam. a ciekawe co z bezdomnymi? oni nie będą mogli się spisać?

Wybór trybu pracy z aplikacją pozwala określić czy użytkownik aplikacji dokona spisu wszystkich osób w mieszkaniu (jako ich
Biorąc pod uwagę, że jedno mieszkanie = jeden formularz, to jeśli wypełnią go za kogoś jego rodzice to pewnie wpiszą swoje nawet dorosłe dzieci jako ochrzczony = katolik, a 43,5% osób w wieku 25-34 lata w mieszka w Polsce z rodzicami


@R187: nie mieszkam z rodzicami od jakichś 7 lat, ale kto w ogóle w tym wieku zmienia adres zameldowania? Przecież to archaiczna pozostałość po poprzednim ustroju. Masa młodych i studentów
Obecna laicyzacja młodego pokolenia dokonuje sie w dużej mierze dzięki religijnemu zobojętnieniiu rodziców


@PDCCH: ja bym powiedział, że spora część dokonuje się po wyprowadzce od rodziców i możliwości osobistego decydowania o swoim życiu.