Wpis z mikrobloga

Jak wygląda sprawa z podatkami od nieruchomości? Bo się już chyba trochę pogubiłem.
Rok temu kupiłem mieszkanie, zgłaszałem ten fakt w urzędzie - druk bodajże IN-1 i jakiś załącznik do tego. Otrzymałem po jakimś czasie list z podatkiem od nieruchomości za rok 2020 . Potem jeszcze przyszła opłata roczna z tytułu użytkowania wieczystego gruntu. I teraz się zastanawiam:
1. Czy powinienem otrzymać w tym roku znowu list z podatkiem od nieruchomości do zapłacenia? Niby na tym pierwszym liście mam podany indywidualny numer rachunku bankowego na jaki mógłbym wpłacić podatek ale wcześniej w tytule przelewu trzeba było wpisać jakiś tekst. Czyli teraz musiałbym wpisać byle co, ale nie wiem czy to było by ok i czy kwota za ten rok musiała być taka sama?
2. Odnośnie opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego gruntu, w liście z ubiegłego roku napisane jest że "płatna jest do 31 marca każdego roku z góry za dany rok bez dodatkowego wezwania do zapłaty" - wiadomo trzeba zapłacić i o tym pamiętać, ale pojawia się kolejny problem bo w liście podany jest indywidualny numer rachunku na który trzeba przelać hajs. Ale jak wejdziemy stronę urzędu miasta to tam jest podany inny rachunek, na który trzeba przelać hajs za to samo. I teraz pytanie który rachunek jest prawidłowy? Jeżeli ten ze strony urzędu miasta to co trzeba podać w tytule?
3. No i jeszcze jest coś takiego jak opłata przekształceniowa o której w sumie nic nie wiem, a prawdopodobnie to też będę musiał jakoś opłacić. I wiem że tu jest jeszcze jakaś bonifikata jeśli się całość spłaci za 1 razem ale nie mam pojęcia jak to ogarnąć :(
A może to jest tak że to spółdzielnia ogarnia za mnie to wszystko w czynszu?
#lodz #podatki #nieruchomosci
  • 5
@9100:
Przerabiałam ostatnio dwa pierwsze punkty:

1. Czekaj na list z informacją ile podatku zaplacić. Mają w tym roku opóźnienie ale listy dotrą.
2. Za uzżytkowanie wieczyste płacisz zawsze tyle ile w tym pierwszym piśmie i na rachunek podany w piśmie, jest to Twój indywidualny nr rachunku
3. Tu nie wiem bo kupiłam mieszkanie z gruntem już przekształcenonym.