Wpis z mikrobloga

Mirki znające się na #komputery tudzież szukające laptopa do Mirkowania: jest sprawa.
Mam na sprzedaż, bądź wymianę (o tym dalej) dell latitude E5530 widoczny na zdjęciu. Stoi jako komputer domowy. Służył mi do Wykopu i netflixa w zasadzie. Nie był noszony czy katowany grami. Mam jednak problem z uczciwą wyceną i tu się do Was zwracam. Pomóżcie mi. Wiem, że pisiont groszy każdy da( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zalety już w zasadzie wymieniłem. Laptop, który stoi na biurku i nie jest przeciążany. Parametry wystarczają na komfortowe przeglądanie neta.
Teraz wady:
-bateria kaput. Działa tylko na zasilaczu.
-martwy pixel na matrycy. Pokazałem na zdjęciu. Od kiedy kupiłem tego della (3 lata temu) jest taki sam i się nie powiększa. Mnie nie przeszkadza zupełnie, ale to subiektywna opinia( ͡° ͜ʖ ͡°)
-luźny klawisz esc. W sensie, że można go podnieść. Działa jednak zupełnie sprawnie.
-przydałoby mu się czyszczenie, bo pasty wymieniałem 1.5 roku temu.
-brak dysku SSD, Jest tylko HDD 320 GB. Mimo, że można tanio dołożyć wymieniam jako wadę, bo wszystkie w ofertach na Allegro i OLX mają SSD.
No i tyle z opisu sprzętu. I teraz się zastanawiam ile mógłbym realnie za niego chcieć. Oferty na Allegro są różne. Jest jeden za 750 zł, ale reszta już zaczyna się od 1000zł.
https://allegro.pl/kategoria/laptopy-dell-77917?string=laptop%20dell%20latitude%20e5530&bmatch=cl-e2101-d3718-c3682-ele-1-2-0304ℴ=p&rozdzielczosc-px=1366%20x%20768&seria-procesora=Intel%20Core%20i5
OLX też 900zł najtańszy i reszta od 1000zł.
https://www.olx.pl/oferty/q-latitude-e5530/?search%5Border%5D=filter_float_price%3Aasc
Ja biorąc pod uwagę wady mojego egzemplarza liczyłem na ok 700zł. Myślicie, że słusznie? Jeśli nie to podajcie ile to według Was jest warte.
Chyba, że ktoś chce na zamianę na skrzynkę minimum z i5 4 generacji bądź i7 3 generacji. Rozważę każdą propozycję. Również cenową( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wyszedł długi wpis, więc TL:DR
Ile mogę wziąć za Dell Latitude E5530 i5 3360m 8GB RAM 320 hdd?

#laptopy #handel #sprzedam #zamienie
Pobierz kiszczak - Mirki znające się na #komputery tudzież szukające laptopa do Mirkowania: j...
źródło: comment_1615832107K8YirmlogzNdBsEBau1lAk.jpg
  • 10
@kiszczak: 600-700 zł to max. Miałem z roboty i straszny syf xD Tragiczny ekran, gruby, ciężki, USB łatwo się luzują i przestają łączyć a do tego się #!$%@? grzał. Jeden z gorszych laptopów w mojej karierze.
@L3gion: No to mamy kolejne wady¯\_(ツ)_/¯ U mnie tylko leży i pełni rolę komputera domowego, więc nie zauważyłem. Mówiąc szczerze 600 zeta brzmi całkiem nieźle( ͡° ͜ʖ ͡°)
@L3gion: bo szybko się kanały powietrzne pokrywają kurzem i trzeba często czyścić
Przedwczoraj to robiłem bo już wiatrak wył jak potwór z zaświatów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@kiszczak: ja za swojego 5430 z i5-3320 full sprawnego ale bez dysku 2 lata temu becalowałem 6 stówek.
Niestety od ponad pół roku w związku z pandemią, lockdownami, pracą i nauką zdalną ceny poleasingowego i używanego sprzętu ześwirowały kompletnie.
Niestety od ponad pół roku w związku z pandemią, lockdownami, pracą i nauką zdalną ceny poleasingowego i używanego sprzętu ześwirowały kompletnie.


@Dibhala: Jakie niestety? Drożej sprzedam( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kiszczak: możesz wystawić i za 1400
dzisiaj w porannych godzinach przewinął mi się chyba właśnie 5530 na fb markiecie w tej cenie xD

mnie po prostu rozbraja jak prawie dziesięcioletni sprzęt za takie kwoty lud wystawia
a tam lud, sklepy z używanym szpejem