Wpis z mikrobloga

Siema Mireczki. Byłem dziś w #pko żeby ogarnąć ppk. Chciałem wypłacić kasę ale nie likwidować tylko co jakis czas wypłacać. Byla to druga wizyta. Za pierwszym razem to ja musiałem kierować Panią o co mi chodzi.. ale i tak nie załatwiłem nic. Dzisiaj Pani była bardziej obeznana, ale powiedziała że jak wypłacę całą kasę to zlikwidują mi to ppk. Powiedziała ze jak wypłacę część to nie zlikwidują ale okazało sie ze nie można części... Jak to ogarnąć? Można co miesiąc wypłacać czy nie można? Pokazywalem im to co mi pisalo o dyspozycji do zwrotu ale one nie rozumieją.
#ppk
  • 6
  • Odpowiedz
@Damin2007, środki z PPK można wypłacić po 60-tce, ale również wcześniej np. w przypadku poważnego zachorowania pracownika, jego małżonka lub dziecka oraz na potrzeby wkładu własnego przy kredycie hipotecznym lub na żądanie. Szczegóły znajdziesz na stronie: https://www.pkotfi.pl/ppk-z-pko-tfi/baza-wiedzy-o-ppk/ -> zakładka Artykuły o PPK. Zasady wypłaty środków regulują również umowy zawarte między pracodawcą a instytucją finansową prowadzącą PPK.
  • Odpowiedz
jak wypłacę całą kasę to zlikwidują mi to ppk. Powiedziała ze jak wypłacę część to nie zlikwidują ale okazało sie ze nie można części


@Damin2007: xDDDDD

Trzeba bylo wyplacic i zobaczyc co sie stanie z kolejną wpłatą miesięczną (jeżeli nie podpiszesz papieru pracodawcy że się zrzekasz, to bedzie musiał przelać)
  • Odpowiedz