Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Szuruburupomarancze: miasto jak miasto, pewnie mocno od średniej nie odchodzi, plus taki ze niby miasto wojewódzkie, ale na nogach /hulajnodze/rowerze wszędzie dotrzesz poniżej pół, godziny, a nie ze będziesz godzinę na autobus czekać. I gdziekolwiek by nie mieszkać to wsiadając na rower jesteś w 20minut poza miastem, w lasach, polach i spokoju.

A jak są korki w godzinach szczytu to najwyżej te 20minut dłużej jedziesz z do B, a nie ze
@lent: właśnie za kawalerkę płacimy prawie 1600 zł wiec myślę że w Łodzi wcale tak tanio nie jest. ;) Raczej jesteśmy spokojni czas na stabilizację. Szukaliśmy miejsc w Polsce do wyprowadzki , rejonu w którym będziemy czuć się bardzo dobrze. No i Opole wydaje nam się spoko. Myślę że robota też się znajdzie. Ja jestem technologiem w branży mięsnej (widziałam że produkcje zywnosci jakieś macie) a niebieski pracuje przy nasionach traw.
@lent: w Łodzi ceny kupna mieszkań np. kawalerki 30 m'2 były za 150-180tys. Kompletnie rynek powaliło. :P większość ludzi buduje się pod łodzią. Tutaj szarość, ciągle korki, hałas a my lubimy naturę, mieć gdzie pójść na spacer. Stąd to zainteresowanie Opolem ;)
@Szuruburupomarancze: Ja przyjechałem na studia i zostałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) dla mnie jest super - miasto jest na tyle duże, że jest tu wszystko czego potrzeba, a na tyle małe, że nie czuć takiego przytłoczenia tym wszystkim i jak poznasz miasto to będzie Ci się wydawało malutkie. Fajne wycieczki można sobie stąd ogarnąć np. nad jeziora Turawskie, do Czech np. na ścieżkę w chmurach czy chociażby
@lent: właśnie zauważyliśmy że niby miasto wojewódzkie a jednak wydaje się nieduże. :P przeurocze macie uliczki no i Bolko też super ! Galerie przez tą całą Pandemię są trochę ubogie ale akurat na nich nam nie zależy :) a jak z życiem i standardem ? Na codzien jest drogo? Na początku myślę że byśmy coś wynajęli a potem gdzieś w okolicy byśmy się chyba chcieli budować.
@Szuruburupomarancze: To pojęcie dość względne więc trudno powiedzieć. My z żoną nie chcieliśmy się budować, kupiliśmy mieszkanie i żyje nam się dość przyjemnie. Działki budowlane są raczej drogie, pamiętam, że rok czy dwa lata temu znajomi jak szukali czegoś to większość działek, które im pasowały chodziły w okolicach 100 tys. zł, ale przyznam, że nie wiem, bo my domu nie braliśmy nawet pod uwagę. Ja pracuję zdalnie, na dodatek na własny
@lent: a jeszcze zapytam o mentalność ludzi i otwarcie na nowe znajomości. #!$%@? od całej sytuacji na świecie W Łodzi niestety jest mentalność robola wśród ludzi, tylko praca dom i tyle. Jak To wygląda u Was ?:) Nie ukrywam że dla nas to będzie start od zera stąd to pytanie :)
@Szuruburupomarancze: Mentalność robola to mamy w całym kraju i to domena całego narodu xD nie będę się wypowiadał za całe Opole ;p Ale z wieloma ludźmi, których poznałem np. w pracy nadal utrzymuję kontakt. Niestety nie tak często jak bym chciał, ale po trzydziestce dzieję coś dziwnego i doba się skraca ;) Ale są fajne inicjatywy np. wspólne rolkowanie, gdzie regularnie spotyka się cała masa ludzi na wspólne przejazdy po mieście.
@lent: co racja to prawda :D ale spoko myślę że to też jest jakieś wyjście ;p i tak na początku będzie to dla nas nowość a jesteśmy osobami dość kontaktowymi więc jakoś dalibyśmy radę ;p ale dzięki za odpowiedzi ! Nic tylko szukać roboty i się wyprowadzać ;p
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Szuruburupomarancze: ja też przyjechałem na studia, a znalazłem Żonę i zostałem :) czuję się tu mega dobrze. Meszkamy blisko centrum, wszędzie blisko, dużo terenów zielonych, fajne puby. We Wrocku tez dużo bywałem, ale to nie dla mnie. Na imprezy ok, ale na co dzień Opole jest dla mnie idealne. Ładnie, czysto, spokojniej, bezpieczniej, a np. w wakacje dużo się dzieje na mieście. Jeżeli tego oczekujecie to będziecie zadowoleni.