Wpis z mikrobloga

#squash
Hejka, byłem z dziewczyną wczoraj pierwszy raz na squashu i nam się spodobało. Potrzebuję waszej opinii. Wypożyczenie rakiet to na naszą dwójkę 20zł na trening. Oczywistym jest, że na dłuższą metę bardziej opłaca się kupić niż wynajmować. Jakiego typu rakiety wypożycza się z klubu, w sensie ile one mogą ważyć, jaki to budżet? Doczytałem, że lepiej nie kupować najtańszych rakiet bo ważą po 200 gram i na początek najlepiej wziąć coś o wadze 140-180g. Tylko, że na tą chwilę nie chcemy kupować rakiet po 2-3 stówki. Czy takie rakiety z Decathlonu za te 5-7 dych rzeczywiście są tak badziewne, że nie ma co w nie inwestować? Ile trzeba wydać na taką rakietę, z której będę mógł sobie regularnie pykać przez ten rok/dwa? Różowa grała kilka lat w tenisa na poziomie zawodów regionalnych, więc obycie z rakieta jakieś tam ma. Ja jestem zielonka

Jak duży wpływ ma kolor piłeczek? Dostaliśmy z 2 żółtymi kropkami i z tego co czytałem to nimi gra się na turniejach. Warto się na nich od razu uczyć czy może próbować z innymi? Z góry dzięki za pomoc
  • 10
@Rouksa: kazdy klub moze miec inna oferte. Z reguly jest to podzial na aluminium (tansza opcja ale rakieta jest ciezka +180g) lub grafitowe (drozsze, <150g). Wiedzac, ze bede gral minimum rok szukalbym uzywki grafitowej. Jezeli nie masz takiej pewnosci, to kup tania i ciezka. Jednak manewrowalnosc i feeling bedzie znacznie gorszy.

Na start nie ma sensu grac pilka z 2 kropkami. Zacznijcie do zwyklej treningowki - jedna czerwona kropka.

Sprobuj wypoczycy
@ejenes: A gdybym chciał kupić grafitową rakietę to na jakiś koszt musiałbym się w przyszłości nastawić? Nowa i używana. No i jak z używkami to wygląda. Widzę, że można kupić same naciągi, je się wymienia po jakimś czasie czy jak to jest?
@Rouksa: rozne rakiety, rozne ceny. Szukaj uzywki Wilson Hyper Hammera 120/145 lub Dunlop Blackstorm. Zakup nowki to koszt 230zl+ (np https://www.squashtime.pl/rakiety-dunlop-dunlop-blackstorm-force-p-25549.html#id04)

Kupujac uzywke, warto faktycznie dokupic naciag i wymienic (np w klubie). Naciag z czasem slabnie i traci sie precyzje/sile przy uderzeniu. Dodatkowo warto tez wymienic owijke raczki na nowa.

Decydujac sie na nowke, fabryczny naciag wystarczy Ci na bardzo dlugo (zakladajac rekreacyjna gre). Jedynie o czym mozna pomyslec to o
@ejenes: a czy taka grafitowa rakieta nie będzie miała słabej wytrzymałości mechanicznej? Żeby mi się nie złamała od pyknięcia w ścianę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Rouksa: rakiety ogólnie są wytrzymałe, nie pęknie od zwykłego uderzenia w ścianę, ale faktycznie pod tym kątem aluminium będzie bezpieczniejsze. Ja kupiłem kiedyś coś z decathlona za 30 zł w promocji i od uderzeń się wygięła, na moim poziomie miałem i tak frajdę z tej rakiety, ale pozniej zacząłem grać częściej i kupiłem coś lepszego.

Z takich ciekawostek to kupując w decathlonie masz fajna gwarancję bo podobno nie pytają co się
@pret0rian8: Po wczorajszej konferencji na razie się wstrzymuję. W sobotę może uda się pójść pograć do klubu. Spróbuję wziąć rakietę premium i zwykłą i porównać sobie. No i przy okazji pozapisuje sobie jakie to modele. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Rouksa: moje rakiety to Karakal SL 120 i Tecnifibre Carboflex 125. Naciąg jakim mi się najlepiej gra to Ashway. Siła naciągu w Karakalu 10 kg, w Tecnifibre 10,5. Obie rakiety bardzo polecam, ale najpierw się rozegrajcie. Te z Decathlonu są w porządku, ale faktycznie zwróćcie uwagę na to żeby nie przekraczały raczej tych 140/150 gram. Szkoda łokci.

Co do piłki. Kupcie sobie swoje i polecam białą lub czerwoną kropkę. Grajcie nimi
@barwus: jak na korcie będzie zimno to lepiej grać właśnie szybszą piłką, bo ciężej ją rozgrzać. To tak btw.

Do grania na poziomie średnim+ najlepiej używać piłki z pojedynczą kropką, bo jak obie osoby coś grają to piłka jest rozgrzana i odpowiednio zachowuje się na korcie. Do zwykłego pykania czerwona lub biała. Dobór piłki jest bardzo ważny, bo dzięki temu jesteśmy w stanie ogrywać piłki z tyłu kortu. Uczyć się co