Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,

Kupuje nową deskę, ale niestety chyba optymalny rozmiar (162W) dla mnie został już wykupiony. Muszę wybrać z innych opcji w których wymaganiach jeszcze się mniej-więcej mieszczę czyli 158W oraz 166W.
192cm, 87-91kg (waga oscyluje), but 12 US.

Jaka są zalety/wady dłuższej oraz krótszej deski? Jeżdżę głownie na stokach, chciałbym się nauczyć skakać ale bez zaawansowanego freestyle. W przypadku "różnych" warunków na stokach (mocno zmrożony vs sporo muld) która opcja jest lepsza?

#snowboard
  • 4
@Mantequilla: A tutaj masz fajną deseczkę w prawie takim rozmiarze jak powiedzialeś: https://monument.pl/product-pol-15638-Deska-snowboardowa-Capita-Defenders-of-Awesome.html?query_id=1

Tak po krótce:
Dłuższa deska - stabilniejsza jazda, szczególnie w większych prędkościach.
Krótsza deska - łatwiejsza inicjacja skrętu.
Po samych muldach też można różnie jeździć - albo omijać, albo ciąć czy nawet przeskakiwać. Moim zdaniem nie idź w żadne ekstremum, to szczególnie na stokach, będzie dobrze.
@fortySeven: Ja ważąc stale poniżej 60kg mam deskę 157 i jest w moim odczuciu w sam raz. No ale to zależy na pewno od deski i stylu jazdy, za często nie skręcam więc stabilność toru jazdy jest dla mnie kluczowa.