Wpis z mikrobloga

533 + 1 = 534

Tytuł: Władca Pierścieni - Trylogia.
Autor: J. R. R. Tolkien
Gatunek: fantasy
Ocena: 9/10

Tych książek raczej nikomu nie trzeba przedstawiać, więc zarys fabularny przemilczę.

Jak dla mnie fenomenem poznanym dopiero teraz poprzez przesłuchanie tych książek jest to, jak Tolkien genialnie zarysował motyw podróży.

Przez te plastyczne opisy przebytych krain czuje się, że ten świat żyje. Jest autentyczny. Od ułożonego, swojskiego i epatującego prowincjonalnym spokojem Shire, przez klimat pustelniczych okolic Bree, mrocznych grot Khazad-Dum, monumentalne i dzikie lasy Lothlorien, stepy Rohanu, ostępy pradawnego lasu Fangorn, aż po dzikie i groźne Ithilien, budzące grozę Martwe Bagna i otaczające je strome urwiska kończąc na polach Pelennoru i surowym, wyniszczonym kraju Mordoru. Bez trudu można poczuć te miejsca zagłębiając się wraz z bohaterami w wędrówkę.

Ilość niedopowiedzianych historii jakie dopiero z czasem się wyjaśniają odnośnie mijanych miejsc też jest świetnym motywem. W ogóle przemyślane skomplikowanie Śródziemia robi kolosalne wrażenie.

Z pewnością kiedyś powrócę jeszcze tym razem już do papierowej wersji, by jeszcze raz odbyć wraz z Frodem i Samem wędrówkę do zniszczenia jedynego pierścienia. I oczywiście by zobaczyć znów przekomarzania się Gimlego z Legolasem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A droga wiedzie w przód i w przód,

Choć zaczęła się tuż za progiem...



Wpis dodano za pomocą strony https://bookmeter.ct8.pl

#bookmeter #wladcapierscieni #tolkien #ksiazki #fantastyka
takitamktos - 533 + 1 = 534

Tytuł: Władca Pierścieni - Trylogia.
Autor: J. R. R. ...

źródło: comment_161580501631dtnIoTswBcMvmiAqr9yx.jpg

Pobierz
  • 11
@taki_tam_ktos: Też niedługo mam zamiar przeczytać ponownie, kocham Władcę Pierścieni ( ʖ̯) Prawdopodobnie zrobię podejście do wersji angielskiej. Najmniej lubianą przeze mnie postacią był sam Frodo. To jedna z tych książek, przy których w trakcie czytania faktycznie ma się wrażenie wędrowania razem z bohaterami i to zasługa świetnego pióra pana Tolkiena, zgadzam się z Twoim opisem.