Wpis z mikrobloga

@Dziarskiluj: Zapytasz jakiegokolwiek znajomego nie-p0laka: „a ty w co grałeś w 2001 roku?”, odpowie „a wiesz w arcydzieło Kojimy, czyli MGS2 :)) czasami też w Final Fantasy X :)”

Zapytasz p0laka, odpowie: „REEEEE GOTIK, CSIK NON-STEAM i GTA3crackedbyraz0r.EXE”

Polska na poczatku XXI była w trakcie doliczonego czasu lat 90. Mało kogo było stać na najbardziej kultową konsolę wszechczasów w 2001. p0lacy (i to nie wszyscy) zaczęli je kupować dopiero jakieś 4-5
Tywin_Lannister - @Dziarskiluj: Zapytasz jakiegokolwiek znajomego nie-p0laka: „a ty w...

źródło: comment_1615802787LfAIdTcbsrzQovRsRzJRYk.jpg

Pobierz
@jdhue: No fajnie, że grał - mój też pykał w raczeta :). Co nie zmienia faktu, że pominąwszy ironiczno-#!$%@?ący charakter mojego wysrywu, to w Polsce na tle ucywilizowanych krajów zachodu, bardzo mało osób w 2001 roku miało PS2. Kult tej konsoli w Polsce nie istnieje. Masz za to kult Gothica i CS’a 1.6.
Stąd wynikają kompleksy #pcmasterrace - 20 lat później muszą odreagować tę ekonomiczną niemoc z dzieciństwa i dorabiają ideologię do wydawania kilkunastu koła na kąkuter z 4 monitorami, którą zaśmiecają internet.


@Tywin_Lannister: nie chciałbym konsoli nawet za darmo, bo nie w co grać na tym gównie, dzisiaj i 20 lat temu. Dylemat między konsolą a kąkuterem to jakby wydać dychę za wiadro gówna, albo stówkę za pizzę.
@Hrabia_Horeszko: Gothica 1 nie przeszedłem, a byłem już w świątyni śniącego, zanudziła mnie ta gra. Gothica 2 przeszedłem z 3 razy, a zaczynałem z 5. Za pierwszym razem #!$%@?łem z dysku, bo po wejściu do górniczej doliny #!$%@?ł mi sie save.
@Dziarskiluj ja nie umiem obiektywnie ocenić gothica. jestem tak emocjonalnie związany z ta gra, tak dużo mam z nią zajebistych wspomnień, tak bardzo lubię wracać do tego świata żeby odetchnąć od codziennych zmartwień i poczuć takie fajne, nostalgiczno-dziecięce ciepło, że moja relacja z nim wygląda bardziej jak relacja rodzica który kocha swoje dziecko mimo wad czy złych zachowań i wyborów. i w ogóle mi to nie przeszkadza.
nie chciałbym konsoli nawet za darmo, bo nie w co grać na tym gównie, dzisiaj i 20 lat temu. Dylemat między konsolą a kąkuterem to jakby wydać dychę za wiadro gówna, albo stówkę za pizzę.


@bh933901: PS2 było w dniu premiery konsolą niewiele słabszą niż ówczesne high-endowe PC, które kosztowały tyle $, co nowy Daewoo Lanos, ale projektuj sobie dalej swoje wizje zakompleksionego pecetowca ptasi móżdżku.

prawda jest taka, że Stacja
@Tywin_Lannister: ale to są bzdury xD w countera nikt nie gra, bo się zajebiście zestarzał, ludzie po prostu dobrze go wspominają bo łączył ( i dzielił ). Nie ma kultu konsol? Chłopie, w którym roku ty żyjesz? Mamy 2021, konsole stanowią conajmniej 2/4 sprzętu do grania, a Microsoft i Sony walczą o klienta na polskim rynku. Z goticzem się zgodzę, ale bardziej spotykam się z podejściem ala "ta gra to gówno,
PS2 było w dniu premiery konsolą niewiele słabszą niż ówczesne high-endowe PC, które kosztowały tyle $, co nowy Daewoo Lanos, ale projektuj sobie dalej swoje wizje zakompleksionego pecetowca ptasi móżdżku.


@Tywin_Lannister: przecież problemem konsol nie jest moc obliczeniowa, tylko maksymalnie #!$%@? biblioteka gier, w które musieliby mi płacić, żebym chciał w to zagrać, chyba że masz 5 latek, to może jeszcze. Kulturalne gry dla ludzi z wyższych sfer, czyli plejada klasycznych