Wpis z mikrobloga

Jak już jesteśmy przy #chinskiecuda to polecam Wam także zasilacz laboratoryjny RD6006 lub jego mocniejsze odpowiedniki.
Do niego także zaprojektowałem do druku 3D i wykonałem obudowę - można w niej zmieścić niewielki zasilacz MeanWell LRS-150, np. 36V.

Więcej znajdziecie na: https://www.thingiverse.com/thing:4148221

#elektronika #diy #druk3d
mathmed - Jak już jesteśmy przy #chinskiecuda to polecam Wam także zasilacz laborator...

źródło: comment_1615671749bOI5hrz2uHjhhMT1MwFibk.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mathmed: bardzo fajna obudowa. Widziałem jak kiedyś Dave z kanału EEVblog na YouTube recenzował ten sprzęt. Szkoda tylko, że sam moduł tego zasilacza jest zasilany zasilaczem impulsowym (takie rozwiązanie proponuje producent tego modułu). Wydaje mi się, że lepiej by się tutaj sprawdził transformator toroidalny z mostkiem prostowniczym i kondensatorami na wyjściu.
  • Odpowiedz
@strusmig: Niby ten moduł to właśnie impulsowy zasilacz step-down, nie mierzyłem tętnień, ale wiem, że Dave coś pochrzanił z ustawieniem sondy x10 i chyba mu wyszło "trochę" za dużo.
Mam jeszcze taki mały zasilacz oparty o znanego z wykopu @lm317 też po drodze z Atmegą -> PWM -> filtr RC -> opamp -> LM317. To jedna z moich pierwszych poważniejszych konstrukcji.
  • Odpowiedz