Wpis z mikrobloga

Znalazłem stół w okazyjnej cenie który jest u mnie w mieście - zadzwoniłem do sprzedającego i poinformował mnie, że płyta kamienna była kiedyś klejona, ale on się na tym zna i zrobił to dobrze - co sądzicie o takim klejonym kamieniu? ma to sens? Czy już taka płyta się nie nadaje do grania? Nie mam zdjęć tej płyty i w następnym tygodniu jadę zobaczyć ten stół.
#snooker #bilard
  • 6
@PossessedPriest: nie wiem, bo nie widziałem tego pęknięcia, co to znaczy zresztą to pęknięcie, małe gdzieś z boku płyty czy przez całą płytę tak że się podzieliła na dwie?
nie wiadomo też czym sklejone, na ile dokładnie i mocno, może za miesiąc będzie się odklejać i płyta się pokrzywi?
@PossessedPriest: generalnie na profi stołach masz bodajże 3 płyty, które są wypoziomowane a szczeliny między nimi się uzupełnia, wyrównuje a potem na to sukno, nie wiem czy w amatorskim sprzęcie też tak dasz radę uzupełnić szczelinę/pęknięcie żeby to się nie rozłaziło i żeby nie przeszkadzało w toczeniu się bili
@notdot: Właśnie sam jeszcze nie wiem, w następnym tygodniu będę oglądał i dlatego pytam na co warto zwrócić uwagę. Jeśli pękniecie będzie przez cały blat to mogą być jakieś problemy? Podobno stół stoi nieużywany od długiego czasu a właściciel kiedyś miał tych stołów ponad 20 z tego co mówił przez telefon.
@PossessedPriest: po 1 niech ci zdjęcie wyśle, telefon chyba ma w miarę nowy ten sprzedający?

po 2 jeśli stół stał długo, szczególnie gdzieś w wilgotnej piwnicy czy garażu to może mu się drewno potem krzywić jak u ciebie będzie stało w suchym i ogrzewanym pokoju, z tym pęknięciem to nie wiem czy dasz radę to potem u siebie wypoziomować, trudno ocenić na odległość, bym sprawdził jakość połączeń - śruby, wzmocnienia z