Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@m_ney: wiem. Jestem nawet świadom tego, że studia mnie nie nauczą zawodu a bardziej będą podstawą/fundamentem. Stąd też pytanie, które z tych studiów będą lepszym wyborem gdzie mogę się jak najwięcej nauczyć
  • Odpowiedz
@Matias_Moa_Viecki: cieżko powiedzieć - patrząc po znajomych absolwentach AiR wydaje się wyborem najbardziej "uniwersalnym" - tzn. niektórzy robią w czystym IT, inni jako programiści PLC czy inni tam automatycy w fabrykach, a i jeszcze można robić jako automatyk w branży budowlanej
  • Odpowiedz
@Matias_Moa_Viecki: jeżeli coś mogę polecić to patrząc wstecz nie warto robić magistra - max inż, najlepiej załapać się na jakieś staże w zagranicznych firmach i wio - pieniądze robić
  • Odpowiedz
@StefanEm: kwota rzędy 10kna rękę +samochód + mieszkanie w roku pańskim 2014 przy kontraktach zagranicznych jeszcze więcej

btw. teraz jestem na kontrakcie w niemczech i na żadnej budowie w PL nie widziałem takiego dziadostwa jak tu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@m_ney: @StefanEm: tak właśnie myślałem że skończyć tylko inżyniera i nie robić magistra. A co do pracy to chce robić coś związanego z automatyką tylko patrząc na progi punktowe martwię się że mogę nie dostać się na automatykę xD wiecie może czy po elektrotechnice też zatrudniają w automatyce?
  • Odpowiedz
@Matias_Moa_Viecki: Na pewno dały wiedzę na temat napędów, zabezpieczeń, czujników itp. Ogónlnie ekektrotechniki.

Poza tym duża część większych firm uznaje wyższe wykształcenie jako warunek konieczny. I w przypadku wyjazdów, chyba czasam ułatwia to dostanie wizy lub pozwolenia na pracę.
  • Odpowiedz
@Matias_Moa_Viecki: Weź też pod uwagę z czym sie wiąże taka praca. Wyjazdy w egzotyczne miejsca wydają się fajne, ale po czasie okazuje się że siedzenie parę miesięcy na końcu świata bez powrotu do Polski bardzo komplikuje życie.
  • Odpowiedz
@Matias_Moa_Viecki: mechatronika to #!$%@?, ni to robotyka ni budowa maszyn. Elektrotechnika fajna jak chcesz pracować w jakimś średniej wielkości przedsiębiorstwie przy sieciach/maszynach, ewentualnie projektowanie PCB w startupie. AiR jak ktoś wspomniał wyżej to super uniwersalny kierunek, możesz zostać automatykiem, potem robotykiem a na stare lata przebranżowić się na IT. #robotyk50k here poletzam ten stan. PS. ucz się niemieckiego. PS. 2 - Studia są żeby otworzyć głowę a nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pan-pet:

Studia są żeby otworzyć głowę a nie nauczyć Cię zawodu - od tego jest zawodówka. Także zamiast #!$%@?ć na każdy wykład spędź troche czasu z ludzmi z kampusu, poznaj fajną dziewczynę z humana i idź zobaczyć na żywo coś więcej niż juwenalia

Tak właśnie od początku traktowałem pójście na studia. Gdybym chciał tylko czas studiów przeznaczyć tylko na naukę to poszedłbym na zaoczne a nie na dzienne. Oraz dzięki
  • Odpowiedz