Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #komputery #amd #ryzen #grafikakomputerowa #grafika3d
Cześć.
Jestem w momencie składania komputera. Między innymi do nauki grafiki 3D. Procesor Ryzen 3700X a płyta główna to B450 MSI Gaming Plus Max. Teraz mam kłopot jaki ram wziąć? Wstępnie zdecydowałem, że 16GB na początek wezmę, zawsze mogę po czasie dokupić drugie tyle jak zabraknie. Ale pytanie teraz mam na jaki konkretnie model patrzeć? RGB odpadają. Patrzę po popularności na X-kom i pierwszy ram bez RGB to G.SKILL 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ripjaws. Wystarczy coś takiego, ktoś poleca? Bo mogę dołożyć trochę jak warto.
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
@renifrey cruciale ballistix, dowolne.

Niemniej dlaczego 8 rdzeni? Z kolei ramu może być przymało do 3d. Może coś trzeba doradzić? . Jaki masz budżet?
  • Odpowiedz
@majk3l: Nie chcę szaleć na razie, więc procesor nie jest tym z najwyższej półki, jak i ramu 16gb na początek, bo chcę się dopiero 3D zacząć uczyć, nie wiem na ile mnie to pochłonie. A jak się wkręcę to dokupię ramu i mogę później dokupić procesor z nowej Zen3 któregoś z topowych.
  • Odpowiedz
@renifrey: może ktoś Ci podpowie co do grafiki, bo teraz są takie ceny, że się zastanawiam, czy bardziej się nie opłaca renderować na procesorze (cena/wydajność). Jak sobie używkę kompa kupiłem w październiku tamtego roku za 1600zł to teraz za tę kwotę nie kupiłbym samej grafiki którą mam (GTX1070)
  • Odpowiedz