Wpis z mikrobloga

@machtomi:
Mabion ma produkować szczepionkę dla Novavaxa. Szczepionka Novavaxa może okazać się jedną z najlepszych na rynku (wysoka skuteczność + niska cena + prawdopodobnie lepszy profil działań niepożądanych). Prawdopodobieństwo jej rejestracji jest coraz wyższe po tym jak pokazali wyniki więc wzrasta też prawdopodobieństwo, że Mabion w końcu zacznie zarabiać.
Novavax na szczepionce tylko w tym roku będzie miał przychody na poziomie 4-5 mld USD więc jeśli Mabion będzie odpowiedzialny nawet za
Ja to wszystko wiem. Tylko nic się znacząco nie zmienia od kilku dni a kurs ciągle rośnie. Szczepionka będzie dopuszczona nie wiadomo kiedy a produkcji jednego elementu tej szczepionki w @Mabion to chyba raczej II półrocze.
@machtomi:
Ja bym powiedział, że cena akcji w ostatnich dniach to ma raczej dużą zmienność a nie, że cały czas rośnie. Nie zdziwi mnie więc jak w poniedziałek będzie spadek o kilkanaście procent a potem znowu wzrost. Po prostu rynek nie ma pojęcia jak wyceniać ten deal z Novavaxem (a więc i cały Mabion). Nie ma się co dziwić, bo Mabion nie ma 100% pewności, że będzie szczepionkę w stanie produkować