Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 488
#kiciochpyta
Takie pytanko. Czy spotykacie się że zwrotami, które nadal gdzieś funkcjonują, ale są przestarzałe. Np. moja babcia urodzona w 1929r nie płaci za prąd. Płaci za światło. Pytałem ją o to. Mówiła, że jak podłączyli w jej domu prąd to tylko światło mieli na "elektryczność". Potem radio. Telewizor wiele lat później Ale przyjęło się, że płacą za światło.

Obstawiam, że wszyscy mówimy kluczyki do samochodu. A przecież i do drzwi i do stacyjki mamy teraz jeden. I nie przypominam sobie bym spotkał kogoś kto używa kluczyk do samochodu. Tymbardziej klucz. Przecież do domu są klucze, a do samochodu kluczyki (taka dygresja).

Przychodzi Wam coś jeszcze do głowy?
  • 215
  • Odpowiedz
@Filcowy_Las: ja lubię czasem ludzi trigerować tym i używam pełnego zwrotu telefon komórkowy

Nie wiem czemu ale u mnie w domu jak kot coś obwą#!$%@? to mówimy że kira coś
  • Odpowiedz
@elementarz1: typie, ty wychodzisz w ogole czasami z piwnicy? To chyba normalne, ze jak znasz kogos cale zycie to slyszales z jego ust kazde slowo, ja #!$%@? jakie durne pytanie xD
  • Odpowiedz
  • 0
Babka mówi zamiast Dziadek powiedział to Dziadek pado. Pewnie skrot od powiada. Często tez mowi iśc na szage
  • Odpowiedz
@HetmanPolnyKoronny: Tak mi przyszlo do głowy po chwili że mogło chodzic o piwnice w blokach gdzie były tylko lampy a prąd opłacała spółdzielnia.

Złodziejka pozwalała podłączyć sobie za darmo czy tam za mniej* jakies narzędzia, koparkę bitcoin czy zamrażarkę,szczegolnie jak mialo sie lampę we wlasnej komórce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

*nawet jak ktos mial licznik to wtedy rzeczywiscie byl tylko do światła wiec może tansza taryfa
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@HetmanPolnyKoronny: Tak mi przyszlo do głowy po chwili że mogło chodzic o piwnice w blokach gdzie były tylko lampy a prąd opłacała spółdzielnia.


Złodziejka pozwalała podłączyć sobie za darmo czy tam za mniej* jakies narzędzia, koparkę bitcoin czy zamrażarkę,szczegolnie jak mialo sie lampę we wlasnej komórce ( ͡° ͜ʖ ͡°)


*nawet jak ktos mial licznik to wtedy rzeczywiscie byl tylko do światła wiec może tansza taryfa

@
  • Odpowiedz
@Prusti: Nie, a ty potrafisz odpowiedzieć na pytanie? po prostu myślę że #!$%@? głupoty bo nikt nie jest w stanie powiedziec jak mówi kazdy z jego członków rodziny na kluczyki. Do tego napisałeś że znasz rodzinę swojej żony całe życie, ale nie chce mi się cytowac. Chcesz podważyc czyjąś tezę naciąganymi argumentami. Tyle
  • Odpowiedz
@elementarz1: ogolnie zlalbym takiego dzbana jak ty, ale ze na dzis juz wazniejsze sprawy zakonczylem to ci odpisze, tak dla relaksu. Op podal teze, ze w jego mniemaniu niektore wyrazenia sa przestarzale. Otoz nie. Jego podejscie do tematu jest niewlasciwe. Niektore elementy jezyka pozostaja na dluzej, dlatego, ze sie przyjely i sie sprawdzaja, i nie swiadczy to o tym, ze sa przestarzale (chociaz sa stare) i bledem jest szukanie w tym
  • Odpowiedz
@RandomowyMirek: W słowniku pwn definicja zdybać to "spotkać kogoś", wiadomo co rejon to inaczej, moja babcia pochodzi z ziemi krasnostawskiej, nie mniej Twojej definicji bliżej do definicji mojej babci Xd Pozdrawiam cieplutko ;)
  • Odpowiedz