Wpis z mikrobloga

U niemców zwykła wersja była przez dwa tygodnie na pierwszym miejscu, teraz wyszła jakaś densowa wersja od nathana evansa i byłem w pracy na popołudnie, to 4 razy w radiu leciało :D Chciałem tutaj zauważyć, że szanty ze szkockim akcentem, albo irlandzkim też, brzmią dużo lepiej. Tak jakoś prawdziwie. Wiadomo, w końcu shanties... Czy też tak się wam wydaje? Czy tylko ja mam takie odczucie?
#szanty
oran - U niemców zwykła wersja była przez dwa tygodnie na pierwszym miejscu, teraz wy...
  • 5
@oran: źle powiedziałem "teraz", chodziło mi, że wyszedł ten densowy kawałek i np dzisiaj w ciągu 8h pracy leciał 4 razy. A już w sumie jest dawno po tym tiktokowym boomie :D
@slabehaslo: też tak kiedyś myślałem. Nawet byłem pewien, że np mechanicy szanty i ich ciągnij chociaż mokre plecy, to jest jakaś przeróbka oryginalnej szanty. Jak się mocno zdziwiłem, jak się okazało, że to ich autorskie, tyle, ze melodia jakaś irolska czy coś w ten deseń. Ale angielski, z tym akcentem (w sumie dla mnie to brzmi jak jakiś angielski akcent, nie wiem, midlands chyba [mowa o tym gościu od wellermana]) robi