Wpis z mikrobloga

Szukając jeszcze jakichś confirmation bias przyjrzałem się bliżej temu dropowi na początku sesji triggerującemu SSR (cokolwiek to znaczy XD) i wygląda to następująco:
9:44 - 244.28$
9:45 - 232.6$ (volume 125255)
9:46 - 240.79$ (volume... 125984)
no i później od razu odlot do wyższej bazy

So what IS going to happen today? I think we open below $238.50 (SSR Trigger) or drop to $238.50 Intraday, in order to trigger the SSR for tomorrow as well. If we drop to that price mark and the price bounces back immediatly with almost the same volume, that's how you know it was done on purpose.


via https://www.reddit.com/r/GME/comments/m2ofz8/whats_going_to_happen_today_ddmy_thoughtstheory/

a liczby wzięte z marketwatch

#gme
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BDJQP: Drop triggerujący SSR, już wyjaśniam, bo się tego nauczyłem wczoraj i też dzisiaj po wyjaśnieniu @darvd29 XD
Jeżeli na otwarciu dnia akcja wynosi x zł, to jeżeli w ciągu tego dnia uda się zrobić spadek >=10%, to wtedy właśnie striggerowany jest SSR - Short Shale Restriction. I zgodnie z tym co mi dziś wykopek napisał, to oznacza to, że shorty można sprzedawać tylko powyżej wartości rynkowej akcji.

Czyli wczoraj na otwarciu było powiedzmy 240$, po czym skok do 350$, po czym spadło do 190$. Czyli względem ceny początkowej 240$ to spadło o 50$. A 50$ to (50$/240$)*100% = 20%, czyli SSR się 'odpaliło'.

Nie jestem znawcą, tak jak mówię dopiero poznałem ten termin, ale łatwiej mi się uczyć, gdy komuś coś próbuje wyjaśnić, bo wtedy widzę czego jeszcze nie rozumiem. Tutaj właśnie zrozumiałem, czego jeszcze nie rozumiem i spróbuję się doinformować. Jak ktoś widzi że #!$%@?ę głupoty to prosiłbym
  • Odpowiedz
@NykipVaous: bo celem grubasa zrzucającego bombę shortów jest wywołać panikę poprzez nagły duży spadek, tak jak to było końcem stycznia, cena szybciutko zleciała z 400 do 40$ bo ludzie się wyprzedali. Tym razem się nie udało bo jak widać większość trzymała. Inna teoria jest taka że to "dobry grubas" specjalnie spowodował spadek na -10%, bo wiedział że zaraz się podniesie a zły grubas nie będzie mógł shortować następnego dnia.
Jeśli
  • Odpowiedz
@NykipVaous:Ddzięki za dopisanie, sam wiem o co chodzi, ale mogłem dopisać trochę więcej szczegółów dla osób nie mówiących jeszcze makrelowym slangiem. A mój dopisek w nawiasie dotyczył raczej komentarzy poddających w wątpliwość wpływ SSR na sytuację jaka nas czeka.
  • Odpowiedz
@darvd29: Dzięki bardzo. Jeszcze parę pytań, oczywiście się nie obrażę jak Ci się nie chce odpisywać, nie chcę być męczydupą, ale jeśli to dla Ciebie nie problem to super :D
1) Czyli dobrze rozumiem, że SSR się aktywowało dopiero dzisiaj? W sensie, SSR aktywuje się dzień PO spadku o -10%?
2) Czy nie jest czasem tak, że codziennie są spadki po 10% względem ceny otwarcia w jakimś momencie? Może się
  • Odpowiedz
@NykipVaous:
1) wczoraj cena spadła o 10%(+++) około 18. Od 18:00 do końca dnia SSR było aktywowane i zostaje aktywne przez cały dzień następny
2) takie szaleństwo kursu jest raczej rzadkością w normalnej sytuacji, sytuacja z GME nie jest normalna
3) edit: oddaje głos ekspertom ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@NykipVaous: 1 i 2 już mirek odpowiedział. Ekspertem nie jestem ale póki nikt mądrzejszy się nie wypowie to ja spróbuję. Jeśli chodzi o 3 to dobrze rozumiesz shorty. Tak działa w uproszczeniu shortowanie w normalnych okolicznościach. I w przypadku Mirków co shortują kilka akcji żeby zarobić na potencjalnych spadkach. Tylko że sytuacja z GME nie jest normalna. W dodatku grubasy nie shortują po to żeby liczyć na spadki, tylko po
  • Odpowiedz