Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam takie zapytanie.

Mam kilka komputerów z których pobieram regularnie pliki CSV przez Teamviewera. Dane z tych plików wrzucam sobie do PowerBI i robię z nich raporty.

Dane do tych plików CSV są generowane co kilka minut i najlepszym rozwiązaniem było by, gdybym mógł ustawić całość tak, aby pliki te leciały bezpośrednio do chmury, z której ja wówczas mógłbym sobie je pobrać automatycznie do PowerBI.

Nie mam niestety doświadczenia w ustawianiu takich rzeczy, bo głównie zajmuję się analizą ustawień pewnych maszyn i zmieniam ich ustawienia w zależności od tego co trzeba poprawić.
O wiele łatwiej by mi się pracowało, gdybym mógł sobie wszystko przejrzeć na żywo w jednym miejscu, np w takim dashboardzie w PowerBI, czy Tableau.

Czy ma ktoś może jakiś pomysł/wskazówkę jak najmądrzej możnaby to ustawić?
Będę wdzięczny za jakiekolwiek porady ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#csv #sql #datascience #analizadanych
  • 7
@malinowy_krol:

te pliki co generuje? Jakiś program?


ak, pliki są generowane przez program, który sczytuje dane z sensorów równo co 5 minut. Dane trafiają zawsze do tego samego pliku.

CSVki z komputera u klienta zrzucałem za pomocą Robocopy na Google Drive, a stamąd synchronizowałem je na swojego kompa i łączyłem moje PowerBI właśnie z tymi plikami.
Niestety całość działała trochę nieefektywnie, trzeba było czekać kilkanaście sekund, żeby wszystkie połączenia się uruchomiły.
@tytanowy_kalafior: nie moge nistety polecić bo się nie znam, ale jak masz jakiś własny komp co działa w firmie 24h to można postawić na nim jakąś darmową bazę danych relacyjną: firebird, mysql czy mssqlserver

jak sobie to wystawisz to wtedy tylko ten skrypt trzeba uruchomić na wszystkich.

Ja tylko hobbystycznie pisałem takie skrypty
Zmienić program, który generuje te pliczki. Zamiast pliczków (albo: oprócz pliczków) niech pisze do bazy danych postawionej na jakimś sieciowym (gdzie każdy z tych 70 komputerów ma dostęp) serwerze (czyli komputerze z zainstalowaną bazą danych, nie wyobrażaj sobie nie wiadomo czego)