Wpis z mikrobloga

Wybieram się niedługo pozwiedzać i zastanawiam się, czy jest coś ciekawego np. prócz rzeczy (Stare Miasto, wieża Klimek, Cytadela) w odległości spacerowej prócz tych wymienionych tutaj: https://mynaszlaku.pl/atrakcje-w-grudziadzu/ lub https://pl.tripadvisor.com/Attractions-g274825-Activities-Grudziadz_Kuyavia_Pomerania_Province_Central_Poland.html ?

Parking, o którym jest wspomniane na pierwszej stronce, jak się domyślam, cały czas w weekendy bezpłatny?

No i ostatnia sprawa: czy da się (nieoficjalnie) gdzieś zjeść na miejscu bez asysty smutnych panów, legitymowania, mandatów itd.? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ta ostatnia informacja może być w prywatnej wiadomości.

Nie chce mi się czaić, idąc z gorącą kawą w kubku przez Stare Miasto, czy się nie zarobi mandatu, bo zdjąłem maseczkę na dwie sekundy, by wziąć łyka albo ugryźć kebaba. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#grudziadz
  • 10
@NigdyNieJemNaCzczo:
grudziądz nie ma ąz tak dużo do zwiedzania, a może raczej - wszystko masz w ramach starego miasta (no plus cytadela). Klimek (sama wieża) jest obecnie zamknięta, choć i tak fajnie się można tam przejść po samym terenie.
Jakby mieć zorganizowaną wycieczkę to atrakcji na dość małym obszarze jest sporo (np. TEN mostek w wielu źródłach jest określany jednym z najstarszych w swojej kategorii w polsce, choć nigdzie na miejscu
@NigdyNieJemNaCzczo: W centrum uważaj tylko na parking w centrum przy PZU (ul. Pańska) - prywatny i płatny. Pozostałe w weekendy są za darmo.
Poza atrakcjami z linków polecam jeszcze Ogród Botaniczny. Małe, kameralne i bardzo zadbane miejsce, ale najlepiej odwiedzić je wiosną, kiedy pojawią się pierwsze nasadzenia kwiatów.
Ogród Botaniczny


@the_red: zawsze mi się wydawało, że to miejsce jest jedynie wybierane jako skrót jak się wraca nocnych pijackich eskapad ( )
Aczkolwiek bardziej serio to rzeczywiście wiosną jest tam ładnie
Raczej mało prawdopodobne. Ogród wieczorem jest zamykany, a po pijaku raczej trudno sforsować ogrodzenie. ;)


@the_red: ale kiedyś nie był prawda? Pamiętam jak zdarzało mi się tamtędy śmigać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@NigdyNieJemNaCzczo: Co do zwiedzania chyba przedmowcy wyczerpali temat.

Jakbys mial wiecej czasu i lepsza pogode to warto sobie druknac mapke bunkrow i poznajdowac je po lesie i polach - bo jest tego od groma (np. dobrze zachowany bunkier piechoty przy wylocie na A1 i w lesie tez idzie cos wyszperać)

Do tego w okolicy Radzyn Chelminski i Chelmno plus na granicy miasta na wylocie w kierunku Kwidzyna jak sie wjedzie wysoko