Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Cześć Mirasy, szukam drukarki atramentowej, kolorowej do ok 500zł. Drukarka do zastosowań domowych, raz na jakiś czas wydruk w kolorze. Fajnie jakby miała wbudowane WiFi żeby nie bawić się z kablami, szukam też czegoś taniego w eksploatacji, żeby nie okazało się, że cena tuszu to połowa ceny drukarki ( ͡º ͜ʖ͡º) może ktoś z Was lub zna jakiś sprzęt godny polecenia?
#drukarki #komputery #sprzetkomputerowy #technologia #pytanie
JohnnyGavlacci - Cześć Mirasy, szukam drukarki atramentowej, kolorowej do ok 500zł. D...

źródło: comment_1615450580lq5BzkGwfHqnTkfPv4vN3p.jpg

Pobierz
  • 29
@JohnnyGavlacci: Ja 5 lat temu kupiłem epsona L365, z uzupełnieniem tuszy jak ten powyżej. Dałem za niego 7 stówek - już go raczej nie produkują. Od tego czasu skubany przedrukował mi z 5-6k kartek i dalej nie wyczerpałem kolorowych tuszy, uzupełniałem tylko czarny (w zestawie były 3 butelki, została mi jedna). Maszyna zacna, ale jak długo stoi nieużywany to potrafi głowica przyschnąć i wtedy bywa problem. Do dziś czasem jak drukuje
@JohnnyGavlacci: adnego epsona, adnego canona, żadnego hp itd, przerabiałem temat, najlepszą opcją jest dołożyć i kupić laserówkę ze skanerem i masz po zabawie, wiesz czemu ? każda z firm którą wymieniłem, kosi na kardridżach, do tego nie każdy się nadaje mimo że KOD jest ten sam, miałem np: w Canonie tak że po kodzie zamiennik nie działał bo nie oryginalny. Kilka razy kupisz oryginał i masz dobrą laserówkę, a poza tym
@OscarGoldman: @JohnnyGavlacci: laser w kolorze, dla kogoś do domowego użytku to overkill. Uzasadnienia ekonomicznego to nie ma żadnego. Po za tym drukarki z dolewanymi tuszami to złoto. Oryginalne tusze nie kosztują majątku, podłączony atrament do prądu sam dba o niezasychanie głowic. Atrament nie ma sensu tylko wtedy jeśli drukujemy 2 strony miesięcznie...
@Mecenaso: co ty gadasz, kiedy dolewałeś do nowszego modelu np: Canona atrament xd, no kurła, to było może w latach 90-tych, teraz juz tam nie ma i nie do każdego modelu pasuje zamiennik - bo nie wykrywa - chip wystarczy że jest inaczej ułożony i nie wykryje.

Nie wiem ile drukujesz miesięcznie, ale tak czy siak tylko laser.
@OscarGoldman: oj widzę kolega nie w temacie... Obecne drukarki Epson, Brother mają zbiorniczki i producent daje Ci butelkę z tuszem. I sam to uzupełniasz. Serio, serio! Nikt tu o kartridżach nie mówi :) Jaki chip? Toż nawet te dolewajki nie sprawdzają specjalnie poziomu tuszu - Ty tego pilnujesz...
@JohnnyGavlacci: miałem epsona L365 za 700zł, #!$%@?ł się po roku, co chwilę przysychał itp, po batalii z xkom oddali kasę. Mam teraz 3 rok brothera DCP-T510W, zamieniłbym tylko na jakiś kombajn a3, a tak to jestem zadowolony, wydrukowane tysiące zdjęć, tysiące dokumentów itp :)

NIGDY WIĘCEJ EPSONA, TYLKO BROTHER

PS. Niech nikt mi nie mówi że moja wina że epson przysychał, obie drukarki są użytkowane w identyczny sposób, cały czas do
@piowit: epson to najgorszy badziew - dużo bajerów, a jak przychodzi drukować więcej niż 1000 stron miesięcznie - wymięka.

u mnie w dg - są tylko laserówki i kserokopiara - ogólnie to z atramentowych nie korzystam od kilku lat, owszem miałem epizod, ale tylko dlatego że kupiłem nową w promce i chciałem żeby to działało - jedyne co działało to skaner.
@JohnnyGavlacci: mam Brothera T510W. Swojego czasu dawałem za nią ~700zł ale teraz widzę, że ceny sporo podskoczyły...
Ogólnie bardzo bym polecił. Drukuje sporadycznie, kilka kartek w miesiącu. Czasami drukarka miewa miesięczne przestoje i nie ma problemu z zaschniętymi głowicami. Cały czas podłączona do prądu i w środku dnia potrafi się odpalić czyszczenie samo z siebie. Drukuje/skanuje przez WiFi, prosto z tel można drukować.
Jedyne czego jej brakuje to duplex. Poza tym,