Wpis z mikrobloga

@luk04330: Dla mnie jedynym wyjaśnieniem jest to, że albo masz duży deficyt, albo momentami wchodzisz na niższy próg białka i wrzuca cię w keto. Wydaje mi się, że długie przerwy jeśli robisz IF też mogą mieć na to wpływ ale nigdy się nie zastanawiałam nad tym głębiej.
@pannakota: sądzę, że jestem w ketozie od dawna bez przerw tylko czasem wywalam z siebie ciała ketonowe a czasem nie. Nie wiem, może to kwestia okresów bez jedzenia (np. po nocy) i to jakoś się wiąże. Nie mierzę ciał ketonowych ale samopoczucie wskazuje na to, że nie wywala mnie z ketozy.
@luk04330: wiem że to będzie bardzo na ten mityczny chłopski rozum ale imho może to mieć związek z tym w jak głębokiej ketozie jesteś a co za tym idzie jak duże stężenie ciał masz i ile % z nich Twój organizm jest w stanie wykorzystać, tego czego nie wykorzysta to wydala.
@luk04330: pytanie gdzie jest granica, kilka razy spotkałem się z informacją że "pełna" adaptacja trwa nawet pół roku a czasami i dłużej, a sprawdzasz na glukometrze stężenie we krwi glukozy i ketonów? Może jest jakaś korelacja pomiędzy wyniki z moczu a krwi
@Sahkez: nie mam glukometru. Coś mi świta, że wywala mi ketony po kilkunastu godzinach postu, po nocy na przykład. Albo jak mało danego dnia jadłem i nie czuję głodu ale wiem, ze już lece raczej na paliwie z bebecha niż z tego co zjadłem.
@Sahkez: czytałem. To było dawno i gdzieś mi mignęło, że już to nie działa i trzeba normalnie kupić taki glukometr do ketonów. No nic, najwyżej śmieciara. Dzięki!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@luk04330: to ta sławna kwasica ketonowa, gratuluję. Sam po roku keto czuje niekiedy specyficzny zapach przy oddawaniu moczu. Moim zdaniem to po prostu nerki pozbywaja się syfu wraz z moczem i przy okazji jakas tam część z tego to ciała ketonowe.