Wpis z mikrobloga

@fiman: I sądzisz, że w Niemczech nie ma PiSo-podobnych? Śmiem twierdzić, że jest ich bardzo dużo, bo przecież spora część migracji pochodzi z krajów Europy wschodniej.
@fiman: Ano mogę z racji bliskości geo-kukturowej. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Znasz może jakichś Niemców lub byłeś tam kiedykolwiek?
Mnie na przykład tam nigdy nie ciągnęło i w sumie to dziwię się skąd u Polaków te kompleksy i fascynacja Niemcami... Aż tak się od nich przecież nie różnimy, i w obu krajach są polityczne oszołomy.
Co takiego Ci PiS robi, że się pozwolę spytać?
@Xing77: praktyczny zakaz aborcji, Przejęty trybunał konstytucyjny, Przepędzanie wszystkich strajków policją bez żadnych rozmów ze strajkującymi, Pozwalanie policji nad nadużycia siły podczas przepędzania strajków, Rozporządzenie które zakazywało przemieszczania się które było sprzeczne z konstytucją, Naloty na przedsiębiorców i konkwista ich towarów przez policję i wiele innych....
pis się kompletnie nie liczy z obywatelami - chce zrobić konstrukcję białorusko/ukrainsko/rusko/węgierską gdzie jest rząd pod nim na smyczy oligarchowie którzy mogą praktycznie wszystko dopóki
@Xing77: jak nie widzisz że polska przestała być krajem wpełni demokratycznym tylko stała się hybrydą demokratyczną jak rosja czy białoruś to nie zasługujesz na demokrację i wolność ¯\_(ツ)_/¯
@Xing77: nie przypominam sobie żeby po '91 policja mogła rozpędzać protesty przy urzyciu siły, robić naloty policyjne na osoby identyfikujące się ze strajkiem poprzez naklejki na samochodzie lub też prowadzić nie legalne akcjie przeciw adwokatowi posłów opzycji - mówię tu o giertychu gdzie w jego sprawie sędzia napisał list do premiera o nielegalnym nalocie prokuratury na jego dom. Więc nie zgodzę się że tak było od zawsze. Od '91 polska była
@fiman: Z tym ,,od zawsze" miałem na myśli naszą mentalność jako społeczeństwa. Przypomnij sobie jednak co było przed '91, bo porównanie będzie wtedy bardziej adekwatne.
Polska nigdy nie była państwem w pełni demokratycznym. Sama nasza kultura i język już o tym mogą świadczyć. Polska dopiero uczy się demokracji, choć nie sądzę, by kraje UE które same mają z nią problem stanowiły dla Polski dobry wzór.