Wpis z mikrobloga

@Fanatyczka: Wszystkiego co związane z Java i selenium. Na poziomie mid powinnaś raczej wiedzieć co sie z czym je i czego sie spodziewać. Jeden pracodawca zada ci dwa proste pytania a drugi zleci zadanie techniczne. Spodziewaj sie wszystkiego, np czym sie różni klasa abstrakcyjna od interfejsu :) i daj znac po rozmowie jakie pytania padły. Powodzenia!
@Fanatyczka: Miałem kilka rozmów na automatyzującego i co prawda nie do selenium, ale kilku kandydatów którzy mieli w CV wyjebywali sie na waitach, które Imho są fundamentalne. Ja pytam jeszcze o frameworki do unit testów i jakieś podstawy z programowania typu dziedziczenie czy przeciążanie/nadpisywanie metod.
Ja z kolei podczas jednej rozmowy miałem pytanie które mnie zabiło: "Jak działa selenium?" w sensie jak wygląda komunikacja pomiędzy selenium a przeglądarką.
ale kilku kandydatów którzy mieli w CV wyjebywali sie na waitach, które Imho są fundamentalne. Ja pytam jeszcze o frameworki do unit testów i jakieś podstawy z programowania typu dziedziczenie czy przeciążanie/nadpisywanie metod.


@HARDrychuCORE: Nie umieli czy stres?
Mógłbyś rozwinąć?
@psposki: W większości brak wiedzy, bo nawet po wymienieniu nazwy każdego z waitów w ramach podpowiedzi nie potrafili nic powiedzieć. Choć miałem też kandytata z expem w automatyzacji 7+ (w testach 10+) i też miał problemy. Nie wiem na ile tu był stres a na ile brak wiedzy.
Generalnie z mojego (raczej niewielkiego) doświadczenia ściemnianie w CV jest plagą.
@HARDrychuCORE: Widocznie pisał w frameworku, gdzie wait był wymyślony i zaimplementowany przez kogoś innego. Takie ocenianie ludzi nie ma żadnego sensu, jeden używał waita codziennie, drugi raz na rok. I co to ma do skilla?

@Fanatyczka: do pytań powyżej dorzuciłbym czym jest page object model, jak chwycic np. Przedostatni element na stronie

Osobiście zadałbym jeszcze coś z html, czy kandydat umie grzebać w dom
@kaaban: Nigdzie nie napisałem, że znajomość waitów lub jej brak wpływa w jakikolwiek sposób na skilla. Nie wiem czy prowadzisz rozmowy techniczne czy nie, ale wiem na pewno, że podczas półgodzinnej rozmowy nie da sie ocenić czyichś umiejętności. Mam pewną pulę pytań na podstawie których weryfikuję wiedzę kandydatów i wyżej opisałem jakie mam z tym doświadczenia. To, że proces tak wygląda a nie inaczej nie zależy ode mnie.
Inną sprawą jest,
@Fanatyczka: ja bym zapytał: udowodnij mi, że Java to nie jest jedno z najgorszych możliwych rozwiązań do automatyzowania webplikacji. Jak ktoś się wybroni, to bym brał z pocałowaniem ręki.


@henk: XD idealne