Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim,
generalnie przeszukałem informacji wzdłuż i wszerz i nadal mam problem. Obecnie posiadam biurko kozioł, szafka + nóżka, a na to sklejka z sosny (1,6cm 60x180cm). Generalnie biurko jako tako się trzyma od 3 lat, no ale zapragnąłem zmiany z racji powiększenia powierzchni, a tym samym chce lepszego drewna.

Potrzebuje jedynie blatu od 27 do 40 mm grubości(preferuje 30+), ale mam mało kasy na ten cel, dlatego pytanie jakie drewno? Blat z sosny odpada, z buku ponoć się i tak wygnie, więc zostaje dąb/jesion/jawor? Planuje zaolejować w kierunku ciemnego drewna chyba, że jasne mnie przekona. Stelaż pozostaje bez zmian. Wymiary blatu jaki potrzebuje to 80-180cm(min) / 90 - 200cm (max).
Podsumowując pytania, gdzie dostanę najtaniej taki blat(mikrowczepy) oraz jaki rodzaj drewna wybrać? Fajnie jakby udało się dorwać w zachodniopomorskim, bo koszt wysyłki mnie dobija :/

#biurko #meble #meblenawymiar
  • 2
@haiq szukaj dębowych. Jak chcesz taniej to są jakieś fornirowane-wewnatrz plyta a na zewnatrz drewno. Popatrz na blaty kuchenne z ikei-spoko opcja budżetowa, sporo ludzi robi na tym biurka. Ewnetualnie pytaj lokalnych stolarzy to ci ogarną.
edit-z szerokością może być problem, zostaje gadanie ze stolarzem.